BUBYO, 30 bin misafir ağırlıyor

0
79

Balıkesir Üniversitesi ‘Şehriyle Bütünleşen Üniversite’ vizyonuyla eğitimden sağlığa, teknolojiden tarıma, soysal ve kültürel alandan spora, hayvancılıktan turizme varan birçok başlıkta değer üretimini sürdürüyor. Üniversite, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu BUBYO Uygulama Oteli ile de Körfez Bölgesinde turizme katkı veriyor.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, 144 odalı BUBYO Uygulama Otelinin öğrenciler için uygulama imkanı sunmasının yanında bölgede turizm alanında önemli bir merkez olarak faaliyet gösterdiğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Kuş, üniversite olarak şehirle bütünleşme ilkesi bağlamında örnek çalışmalara imza atmak ve her alanda değer üretimini gerçekleştirmek adına çalışmaları sürdürdüklerini bildirdi.

Bu çalışmalardan birinin de turizm alanında köklü geçmişi olan Balıkesir Üniversitesinin bu sektörde yapmış olduğu faaliyetler olduğunu kaydeden Rektör Prof. Dr. Kuş, “Eğitim ile uygulamanın birlikte yürütüldüğü BUBYO Uygulama Otelimiz, Burhaniye’nin en büyük tesisi kimliği ile sadece Balıkesir’de değil Türkiye’de örnek gösterilen ve üniversitemizin vitrini konumundaki birimlerimizdendir.

Pandemi öncesinde yılda 30 bine yakın misafiri ağırladığımız ve sektörel gelişmeleri yakından takip ederek hizmet verdiğimiz otelimizin bu yıl da sezona yoğun taleple başlamış olması bizleri sevindirdi. Bölgeye katkı sağlayacak projelerle katma değer yaratan Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban ve ekibini özverili çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Üniversite yönetimi olarak tüm birimlerimizde olduğu gibi BUBYO Uygulama Otelinin de çalışmalarına desteklerimizi sürdüreceğiz. Balıkesir Üniversitesi olarak turizmde de var olmaya devam edeceğiz” dedi.

“GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASINA SAHİP”

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban, üniversite ve kamu kuruluşları personelini değil Türkiye’nin her bölgesinden vatandaşları ağırladıklarını belirtti.

Tesisin, güvenli turizm sertifikasına da sahip olduğunu dile getiren İlban, “Otelimizle hem bölgeye istihdam yaratıyor, hem sektöre personel hazırlıyor hem de gençlerimizi eğitiyoruz. Bunu yaparken de özel sektörün beklentilerine uygun ve onlar gibi hareket ederek yapıyoruz. Başarının anahtarının disiplin ve emeğe saygı olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bölge turizminde önemli bir merkez haline gelen otelimize verdiği destekler dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. İlter Kuş’a teşekkürlerimizi sunarken, bölgemizi ziyaret etmeyi düşünen tüm misafirlerimizi de otelimize davet ediyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here