BUGÜN BAYRAM ERKEN KALKIN ÇOCUKLAR!

0
207

Bugün Arefe günü yani yarın Ramazan Bayramının 1. günü. Bu bayram da buruk geçecek gibi yine sevdiklerimizden uzakta. Fakat güzel günleri görebilmek için bunlara katlanmamız gerekiyor. Bir daha ki bayramda yüz yüze görüşebilmek için bu tedbirlere uymalıyız.

Bayrama sayılı günler kala çikolata ve şeker de alışveriş listelerinde yerini aldı. Her ne olsa da bayramın ruhunu yaşamak ve yaşatabilmek için yine bayram temizliğine ve bayram alışverişine devam diyor halk. Salgın, bayramlarda çikolata ve şeker satışlarını etkilemezken sevdiklerimizle görüşemesek de onlara tatlı hediyelerimizi online ulaştırarak bayramlaşıyoruz.

İkramlık pazarının yüzde 51’ini çikolata, yüzde 49’unu şeker ürünleri oluşturuyor.  Pandemi döneminde atıştırmalık sektörünün büyüdüğünü söyleyen “Kent” markasının üreticisi İhsan Karagöz; “Pandemi döneminin bayram şekeri satışında büyük bir değişiklik yapmadığını” söylüyor.

Pandemi döneminde paketli şeker pazarı daha da büyüdü. Çünkü tüketici salgın dolayısıyla paketli ürünlere rağbet etti. Satışlar salgın tedbirlerine uyularak yapılıyor.

Peki bayram şekeri alırken nelere dikkat edilmeli? Ürünün kalitesi ve fiyatı çok önemli. Kilosu 40 ₺ altında olanların çok kaliteli olduğunu söyleyemeyiz. Gerçek çikolata pürüzsüz olan çikolatadır. Tadı acıysa bu taze olmadığını gösterir. İkramlık şekerlerinizi veya çikolatalarınızı serin bir ortamda doğrudan güneş ışığı almayan yerde muhafaza etmeniz gerekiyor.

Umarız yediğimiz şeker ve çikolatalar tadında bir bayram olur ve salgının bittiği bir yaza “merhaba” deriz. Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here