Büyük bir yanlıştı!

0
31

CHP İl kongresinde iki rakibini geride bırakarak başkanlığa yeniden seçilen Serkan Sarı, seçimden önce ilçe başkanlarının bir adayı destekleyeceklerine dair deklarasyon yayınlamasının büyük bir yanlış olduğunu söyledi. Sarı, yeni dönemde sorumluluklarını yerine getiren yöneticilerle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 37. İl kongresinde eski il başkanı Ender Biçki ve eski merkez ilçe başkanlarından Ömür Boyuer ile girdiği yarıştan zaferle ayrılan İl Başkanı Serkan Sarı, seçim öncesinde bazı ilçe başkanlarının parti çatısı dışında bir araya gelerek bir adayı destekleme kararı almaları ve bunun deklarasyon olarak yayınlanmasının büyük bir yanlış olduğunun delegenin verdiği karar ile görüldüğünü söyledi.

“SONUÇ BEKLEDİĞİMİZ GİBİ OLDU”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, delegelerin büyük ilgi gösterdiği ve heyecanın yaşandığı kongrede sonucun kendileri açısından beklendiği gibi çıktığını söyledi. Sarı, “Karşımızda parti içi muhalefet grubu vardı ve Ender Biçki arkadaşımızın bu kadar oy alabileceğini aşağı yukarı tahmin ediyorduk. Delegelerimizin iradesi beklentimiz yönünde oldu” dedi.

“SİYASETEN YANLIŞ YAPILDI”

Seçimden önce bazı ilçe başkanlarının parti dışında bir araya gelerek, adaylar arasında ayrışma ve kutuplaşmaya yol açacak şekilde toplantı yapılıp destek kararı açıklanması ve bunun deklarasyon olarak yayınlanmasının siyaseten yanlış olduğunu kaydeden Sarı, “Belirli makamları teşkil eden yöneticilerin sorumluluklarını doğru kullanmaları gerekiyor. Deklarasyon ve parti dışında yapılan toplantı doğru bir tavır olmadı. Delegelerin iradesi hakkında peşinen karar veremeyiz. Önümüzdeki dönemde sorumluluklarını yerine getiren, CHP için çalışan herkesle çalışırız” dedi.

“İKTİDAR İÇİN MÜCADELE DÖNEMİNE BAŞLIYORUZ”

CHP’de başkanlık koltuğunu daha da sağlamlaştıran Sarı, yeni dönemde CHP’nin iktidarı için mücadele dönemini başlatacaklarını söyledi. Serkan Sarı, “Büyüyen, gelişen, CHP’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Gelişen ve genişleyen CHP sloganıyla hareket edeceğiz” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here