Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu: TEKNOKENT, Balıkesir’e fayda sağlayacak

0
521

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’le birlikte kampüs içerisinde yapımı devam Teknokent binasının inşaatında incelemelerde bulundu, çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Teknokent’in üç yıl önce kurulduğunu, uzun zamandan bu yana yer tespiti yapılıp temelinin atılamadığını kaydeden Kafaoğlu, yönetime geldikten sonra hızlı bir şekilde karar vererek, üniversiteyle işbirliği içerisinde Teknokent inşaatının hızlı bir şekilde başladığını söyledi.

“KATKI SAĞLAYACAK”

Teknokent inşaatının şu anda yüzde 45 seviyelerinde bulunduğunu belirten Kafaoğlu, “Haziran 2019’da inşaat tamamlanarak bir an önce teknolojiye, şehrin kalkınmasına, iş dünyasına, sanayicisine, üniversiteye hizmet etmesini bekliyoruz. Burada 70 ofis mevcut, konferans salonları, idari binalar ve sosyal donatılar yer alıyor. Teknokent’in 8 bin 350 metrekare kapalı alanı, bin 300 metrekare terası bulunuyor. Artık Balıkesir’in de Teknokenti var. Burada ofis tutanlar Teknokentin avantajlarından faydalanacak, Ar-Ge ve patent açısından şehrimize katkı sağlayacak. Teknokent’in kuruluşundan bu yana emeği geçen belediye başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

İNŞAAT HIZLA İLERLİYOR

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de; “Üniversite hepimizin, Balıkesir’in. Teknokent’in devam eden inşaatını ziyaret ettik. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Teknokent’in büyük ortaklarından birisi. Teknokentimizin inşaatı hızla ilerliyor, 2019 Haziran ayında teslim olacak. Artık üniversitemizde, Balıkesir’imizde patent sayısının artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here