Büyükşehir, Final’i zorlanmadan geçti: 67-76

0
97

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Basketbol Ligi 19. Hafta mücadelesinde deplasmanda karşılaştığı Finalspor’u 67-76 mağlup ederek, üst üste üçüncü galibiyetini aldı. Bursa’da 21 sayıya imza atan Myles Mack, ‘Maçın En Değerli Oyuncusu’ (MVP) olurken, 19 sayı, 14 ribaund ve 2 asistle oynayan Zane Asher Knowles da alınan galibiyette önemli rol oynadı.

Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmanın ilk sayısını Zane Asher Knowles’ın serbest atışıyla bulan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, karşılıklı sayılarla ve 8-8 eşitlikle geçilen ilk 5 dakikanın ardından Myles Mack’in turnikesiyle 04:37’de 8-12 öne geçti. Polat Kaya’nın üçlüğüyle 02:12’de farkı 5’e çıkaran Balıkesir ekibi, ilk çeyreği 20-23 önde tamamladı.

İkinci periyotun ilk sayısı, Finalspor’da Göktürk Gökalp Ural’dan geldi. Hamit Sezaver’in üçlüğüyle skor, 22-26 oldu. Berkay Genç’in turnikesine Terrell Glenn Allen karşılık verdi. Göktürk Gökalp Ural, farkı 2’ye düşürdü. Hamit Sezaver ve Myles Mack’in sayılarıyla, 04:14’te skor, 26-33 oldu. Bursa ekibi, Onur Sonsırma ve Alparslan Uruk’un sayılarıyla farkı eritmeye çalıştı. Polat Kaya’nın isabetli atışına Christopher George Harris misilleme yaptı.

Devrenin son bölümünde Zane Asher Knowles, Koray Uzunhasan ve İbrahim Yıldırım ile 0-9’luk seri yakalayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, soyunma odasına 34-45 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin başında İzzet Türkyılmaz’ın turnikesi farkı 13’e çıkardı. Bursa temsilcisi, Christopher George Harris ve Göktürk Gökalp Ural’ın turnikeleriyle oyundan kopmamaya çalıştı. Onur Sonsırma, Göktürk Gökalp Ural’ın sayılarının ardından Alparslan Uruk’un üçlüğü, 04:05’te farkı 4’e düşürdü. Koray Uzunhasan ve Myles Mack’in sayılarıyla skor, 45-53 oldu. Periyotun son sayılarını Myles Mack ve Zane Asher Knowles ile bulan mavi-yeşilliler, son çeyreğe de 51-61’lik avantajla girdi.

BÜYÜKŞEHİR, FARKI 18’E ÇIKARDI

Final periyotunun başında Onur Sonsırma-Zane Asher Knowles ve Terrell Glenn Allen-Ogün Sevinç’in karşılıklı sayılarıyla 10 sayılık fark korundu. Myles Mack, üst üste kazandırdığı 7 sayı ile farkı 17’ye çıkardı. Berkay Genç’in smaçı, farkı 18’e çıkarırken, Balıkesir ekibinin son 5 dakikaya 57-75 önde girmesini sağladı.

Son bölümde Göktürk Gökalp Ural ile etkili olan Finalspor, Terrell Glenn Allen ve Christopher George Harris’inde skora katkı vermesiyle 01:21’de skoru 66-75’e getirip, farkı 9’a düşürmeyi başarsa da maçtaki son sayısını Zane Asher Knowles’ın serbest atışından bulan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, salondan 67-76 galip ayrılmasını bildi.

Bu sonuçla, üst üste üçüncü, toplamda ise 12’nci galibiyetini alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, puanını 31’e çıkardı. Sezonun 12’nci yenilgisini alan Finalspor ise haftayı 26 puanla tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here