Büyükşehir İzmir’de kaybetti

0
176

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Basketbol Ligi 2020-2021 Sezonu ilk devresinin son karşılaşmasında konuk olduğu Bornova Belediyespor’a 88-79 yenildi. Maç boyunca Zane Asher Knowles ve Myles Mack ile oyunu dengelemeye çalışan mavi-yeşillilerde yerli oyunculardan skora yeterli katkı gelmeyince sezonun altıncı mağlubiyeti kaçınılmaz oldu.

İzmir Altındağ Atatürk Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmanın ilk sayılarını Zane Asher Knowles ve Berkay Genç ile bulan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, maça 0-4’lük avantajla başladı. İlk dakikalarda Mert Gizir ve Ege Yaşar ile sayı üreterek, farkın açılmasını engelleyen Bornova Belediyespor, 05:39’da Ege Yaşar’ın üçlüğüyle 12-10 öne geçtikten sonra Mustafa Erdoğan’ın turnikesiyle farkı 4’e çıkardı.

Berkay Genç’in smaçına üçlükle yanıt veren Carlos Lorenzo Medlock, skoru 17-12 yaptı. Berkay Genç’in farkı 3’e düşüren atışına bir kez daha Carlos Lorenzo Medlock karşılık verdi ve skor, 20-14 oldu. Ogün Sevinç’in üçlüğü, Mert Gizir’in turnikesiyle cevap buldu ve basketfaulle fark, 6’ya çıktı. Şafak Edge’nin üçlüğü ile 3’e düşen fark, Çağdaş Erdoğan’ın serbest atışlarıyla 5’e yükseldi. Periyotun son sayılarını Orbay Kaya’nın üçlüğünden bulan Bornova Belediyespor, ilk çeyreği 28-20 önde tamamladı.

EV SAHİBİ FARKI AÇMAYA BAŞLADI

Şafak Edge’nin üçlüğüyle start alan ikinci çeyreğin ikinci isabetli atışı da 06:44’de İbrahim Yıldırım’dan geldi ve Balıkesir ekibi farkı, 2’ye düşürdü. 06:13’de İzzet Türkyılmaz’a çılan sportmenlik dışı faulde 2’de 2 yapan, Mert Gizir, 8 saniye sonra attığı üçlükle skoru 33-26 yaptı. Orbay Kaya’nın 05:15’deki üçlüğü, İzmir ekibinin, devrenin son 5 dakikasına 10 sayılık avantajla girmesini sağladı.

Bu bölümde savunmasında doğru hamleler yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Zane Asher Knowles’ın üst üste kazandırdığı sayılarla, 03:39’da farkı 5’e düşürdü. Kalif Karl Young ve Myles Mack’in karşılıklı sayılarıyla fark korundu. Son 01:33’de Carlos Lorenzo Medlock ile 6 sayıyı hanesine yazdıran Bornova Belediyespor, soyunma odasına da 48-38 önde girdi.

FARK 17 SAYIYA ÇIKTI

Üçüncü çeyreğin açılışını Mustafa Erdoğan’ın turnikesiyle yapan İzmir temsilcisi, Carlos Lorenzo Medlock ve Kalif Karl Young’ın sayılarıyla farkı bir anda 17’ye taşıdı. 07:52’de İbrahim Yıldırım’ın üçlüğüyle skor, 58-43 oldu. Bu dakikalarda Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un Myles Mack, İbrahim Yıldırım, Şafak Edge ve Zane Asher Knowles ile farkı eritme çabalarını boşa çıkaran isim, Mert Gizir oldu. Ege Yaşar’ın turnikesinin ardından basketfaulü de sayıya çevirmesiyle periyotun son 5 dakikasına 67-53’lük skorla geçildi.

Carlos Lorenzo Medlock’un serbest atıştan bulduğu sayılara Myles Mack karşılık verdi. Berkay Genç, 02:05’de farkı 9’a düşürdü. Mert Çevik’in üçlüğü, Bornova Belediyespor’un son çeyreğe 75-62 önde girmesine yetti.

Final periyotunun ilk sayılarını Zane Asher Knowwles ile bulan mavi-yeşilliler, 08:12’de skoru 76-66 yaptı. Mustafa Erdoğan, farkı 12’ye çıkardı. Zane Asher Knowles ve Carlos Lorenzo Medlock’ın karşılıklı sayılarıyla fark korundu. Myles Mack’in serbest atışları sayıya çevirmesiyle son 5 dakikaya 80-70’lik skorla girildi.

Myles Mack’in üçlüğü 04:05’de skoru 81-73 yaptı. Carlos Lorenzo Medlock’ın atışına üçlükle cevap veren Myles Mack, basketfaulü de sayıya çevirdi ve skor, 83-77 oldu. Mert Gizir’in üçlüğüne Koray Uzunhasan, turnike ile yanıt verdi. Çağdaş Erdoğan’ın 01:07’de isabet bulan atışı, Bornova Belediyespor’un salondan 88-79 galip ayrılmasını sağladı.

5’NCİ SIRAYA GERİLEDİ

Bu sonuçla sezonun altıncı yenilgisini İzmir’de alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, haftayı 24 puanla 5’nci sırada tamamladı. Bu sezon 10’ncu galibiyet sevincini yaşayan bir maçı eksik Bornova Belediyespor ise 24 puanla 2’nci sıraya yükseldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here