Büyükşehir, lige İstanbul’da dönüyor

0
95

Türkiye Basketbol Ligi’nde şehrimizi temsil eden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, yaşanan Covid-19 vakaları sonrası lige verdiği 2 hafta aranın ardından yarın oynanacak Nadir Gold İstanbul Basket karılaşmasıyla lige kaldığı yerden devam ediyor.

14 gün önce yapılan PCR testinde 11 oyuncu ve 2 personelinde pozitife rastlanan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, lige ara vermek durumunda kalmıştı. Sürecin tamamlanmasının ardından  ilk maçına çıkacak olan mavi-yeşillilerde tüm dikkatler dönüş karşılaşmasına çevrildi.

Balıkesir ekibinin oynayamadığı karşılaşmalar, hafta içi sıkıştırılmış maç konsepti ile oynayacak olması nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 15 gün içerisinde 3’ü deplasman olmak üzere 5 müsabakaya çıkacak.

Lige 5. Hafta karılaşması ile devam edecek olan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Nadir Gold İstanbul Basket ile oynayacağı karşılaşma için bugün yola çıkacak. Takımda Bulut ve Cemal’den bu maçta faydalanamayacak olan Balıkesir ekibinde bu isimler hariç eksik bulunmuyor.

Nadir Gold İstanbul Basket maçı hakkında değerlendirmede bulunan Ogün Sevinç “ Geçirdiğimiz bu 14 günlük süreçte, kendimize ne kadar dikkat etmemiz gerektiğini bir kez daha tecrübe ederek hatırladık. Bu süreç sonrası öncelikle herkese kendilerine dikkat etmelerini şiddetle tavsiye ediyorum. Maç için ise herkes evlerinde ve  bireysel olarak çalışmalarını sürdürdü. Bu maça kazanmak için çıkacağız ve savaşacağız. Bu süreçte biriktirdiğimiz enerjimizi  bu maça yoğunlaştıracağız” şeklinde konuştu.

YARIN, SAAT 16:00’DA

Yarın saat 16:00’da İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak Nadir Gold İstanbul Basket-Balıkesir Büyükşehir Belesiyespor karşılaşması TBF TV’nin Youtube kanalından naklen yayınlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here