Büyükşehir Samsun’dan çıkamadı 86-74

0
87

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, TBL 3. Hafta mücadelesinde oynanması gerekirken, Covid-19 vakaları nedeniyle gecikmeli olarak konuk olduğu Samsunspor deplasmanında 86-74 mağlup oldu. Maçın ilk devresinde rakibinden daha üstün bir oyun sergileyen mavi-yeşilliler, ikinci bölümde etkisiz olamadığı rakibine boyun eğerek, sezonun ikinci yenilgisini aldı.

Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk sayılarını Ogün Sevinç’in üçlüğünden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor buldu. Timothy Luiz Soures’in üçlüğü ile skoru eşitleyen Samsunspor, 08:21’de Berkay Sinirlioğlu’nun serbest atışıyla 6-5 öne geçti. Berkay Genç’in sayılarıyla skor üstünlüğünü yeniden eline alan Balıkesir ekibi, Zane Asher Knowles’in isabetli atışıyla skoru 6-11’e getirdi.

Ahmet Fatih Cantitiz’in üçlüğüyle farkı 2’ye düşüren Samsunspor, Timothy Luiz Soures’in atışıyla bir kez daha skoru eşitledi. Berkay Genç’in atışına Berkay Sinirlioğlu serbest atışlarla karşılık verdi. Batuhan Dikmen’in üçlüğü mavi-yeşillileri 13-16 öne geçirdi. Ev sahibi ekip, Ahmet Fatih Cantitiz’in atışıyla farkı 1’e düşürdü. Periyotun son sayılarını Myles Mack ve Hamit Sezaver ile bulan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, ilk çeyreği 17-20 önde tamamladı.

BALIKESİR EKİBİ FARKI 11’E ÇIKARDI

İkinci periyotun başında Hamit Sezaver’in serbest atışları ve Şafak Edge’nin üçlüğünden sayı üreten Balıkesir takımı, farkı 8’e çıkarmayı başardı. Şafak Edge’nin 06:12’deki üçlüğü farkı 9’a çıkardı. İsabetli atışının ardından kazanılan basket faulü de sayıya çeviren Myles Mack, skoru 23-33’e taşıdı. Samsunspor’un Timothy Luiz Soures’in atışından bulduğu sayıya Şafak Edge, bir kez daha üçlükle yanıt verdi ve fark 11’e çıktı.

FARK KAPANDI

Ahmet Fatih Cantitiz’in serbest atışlarına karşılık veren isim Zane Asher Knowles oldu ve fark korundu. Samsunspor, Ahmet Fatih Cantitiz’in üçlüğünün ardından Can Özcan’ın atışından da sayıyı buldu ve fark 6’ya düşünce Balıkesir ekibi, mola aldı. Mola dönüşünde de Ahmet Fatih Cantitiz’in sayılarına engel olamayınca, 02:10’da skor, 37-38 oldu. Şafak Edge’nin üst üste 2 isabetli üçlüğüyle oyuna dönen mavi-yeşilliler, 01:04’de farkı 7’ye çıkardı. Devrenin son sayısını Ahmet Fatih Cantitiz’in atışından Samsunspor olsa da soyunma odasına 40-44 önde giren takım Balıkesir Büyükşehir Belediyespor oldu.

Maçın ikinci devresine Önder Altun’un turnikesiyle moralli başlayan Samsunspor, Berkay Sinirlioğlu, Uğur Can Aksoy ve Timothy Luiz Soures’in atışlarından sonuç alan Samsunspor, skoru 50-44’e getirdi. Devrenin ilk 5 dakikasında hücumlardan eli boş dönen Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 04:50’de Myles Mack’in serbest atışlarıyla farkı 4’e düşürdü.

SAMSUNSPOR ARAYI AÇTI

Berkay Sinirlioğlu’nun turnikesine Ogün Sevinç, üçlükle yanıt verdi. Samsunspor’da günün başarılı ismi Ahmet Fatih Cantitiz, 02:38’de skoru 57-49’a getirdi. Koray Uzunhasan ve Berkay Genç’in sayılarıyla sevinen Balıkesir ekibi, Kahlil Quinton Dukes ve Berkay Sinirlioğlu’nun sayılarıyla son çeyreğe 64-55 önde girdi.

Final periyotuna Berkay Genç’in sayılarıyla başlayan mavi-yeşillilerin durdurmakta zorlandığı Berkay Sinirlioğlu, 07:58’de farkı 11’e çıkardı. Zane Asher Knowles ve Hamit Sezaver’in sayılarıyla maçtan kopmamaya çalışan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 04:55’de Myles Mack’in serbest atışlarıyla farkı 6’ya düşürdü. Bu bölümde Samsunspor’un Kahlil Quinton Dukes ve Uğur Can Aksoy ile farkı koruma çabasına Balıkesir takımı, Zane Asher Knowles ile karşılık verdi ve 02:15’de skor 76-70 oldu.

Ev sahibi ekip, Can Özcan’ın üst üste 2 üçlüğü ile 00:45’de farkı 13’e çıkardı. Timothy Luiz Soures’in serbest atışıyla skoru, 86-72’ye getiren Samsunspor, son saniyede Zane Asher Knowles’ın turnikesine engel olamasa da salondan 86-74 galip ayrıldı.

Bu sonuçla sezonun ikinci yenilgisini alan, bir maçı eksik Balıkesir Büyükşehir Belesiyespor ve Türkiye Basketbol Ligi 2020-2021 Sezonu’nda ikinci kez kazanan Samsunspor, puanını 6’ya yükseltti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here