Canbey: Balıkesir’imizi her alanda gelişmiş marka bir şehir yapacağız

0
65

Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ziyaret ederek eğitim meselelerini konuştu.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Ankara’daki yoğun meclis çalışmalarının yanında Balıkesir’e yapılacak çalışmaları adım adım takip etmeye devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ile ziyaret eden Milletvekili Canbey, “Sındırgımızda deprem nedeniyle hasar gören Öğretmenevi ve Kurtuluş İlkokulu’nun yeni inşaat projeleri; İmamhatip ile Mesleki Teknik Eğitim Anadolu Liselerinin jeotermal enerjiyle ısıtılması projeleri başta olmak üzere, ilçemizin eğitim konularıyla ilgili istişarelerde bulunduk. Sayın Bakanımıza Balıkesir’imize verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitimin bir şehrin gelişiminde en önemli unsurların başında geldiğini ifade eden Canbey, “Başta eğitim olmak üzere her alanda daha iyi olmak için mücadele etmeye mecburuz” dedi.

TOPYEKUN KALKINMA

Balıkesir’in yirmi ilçesinde topyekun bir kalkınma hedeflediklerini belirten Canbey, “Merkez, kırsal, deniz kenarı fark etmeksizin yirmi ilçemizde topyekun bir kalkınma için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Deniziyle, doğasıyla, tarımıyla, turizmiyle, jeotermaliyle güzel şehrimiz Balıkesir’imizi her alanda gelişmiş marka bir şehir yapacağız. Ak Parti olarak milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, İlçe Belediye Başkanlarımızla, İl Başkanımız  ve çalışkan teşkilatlarımızla tek vücut olarak aziz hemşehrilerimize, güzel şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here