Canbey’den bin 500 kişilik ikinci yurt müjdesi

0
98

Çağış Kampüsüne daha önce bin 500 kişilik yurt yapılacağı müjdesini veren Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey’den ikinci yurt müjdesi. Canbey, “İlk yurt ihaleye çıkıyor, ikincisi proje aşamasında” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu’yu ziyaret ederek, Çağış Kampüsü’ne yapılacak olan bin 500 kişilik kız yurdu projesini görüştü. Projenin hazır olduğunu ve 28 Ekim’de ihaleye çıkacağı haberini veren Canbey, yurdun inşaatının çok hızlı bir şekilde yapılacağının altını çizdi.

Şehrimize yapılan ve yapılacak olan yatırımları sürekli takip ettiklerini ifade eden Milletvekili Canbey, “İkinci bin 500 kişilik yurdun projesi de tamamlanmak üzere. Kasım ayının ortalarına doğru ikinci yurdumuzun ihale süreci ile ilgili de güzel haberler paylaşmayı ümit ediyoruz” dedi.

Geçtiğimiz aylarda, Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsüne yapılacak olan bin 500 kişilik KYK Kız Yurdunun yerinde Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve Gençlik Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile birlikte incelemelerde bulunan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri olarak yurdun hızlı bir şekilde yapılması için konuyu takip ettiklerini söyledi.

“İHALE AŞAMASINA GELDİ”

KYK’dan Sorumlu Bakan Yardımcısı Sinan Aksu’yu ziyaret eden Milletvekili Canbey, “Konunun bütün detaylarını Bakan Yardımcımız Sinan Aksu ile görüştük. Bakan Yardımcımız bize yurt projesinin tamamlanmak üzere olduğunu ve önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağını ve yapım işleminin hızlı bir şekilde tamamlanacağını söyledi. Buradan ihale müjdesini vermek istiyorum. İnşallah 28 Ekim’de yurdumuzun ihalesi yapılacak ve en kısa zamanda tamamlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunulacak. Öğrencilerimiz hiç merak etmesinler süreç çok hızlı işliyor” dedi.

“DONANIMLI VE MODERN BİR YURT OLACAK”

Balıkesir’de kız öğrencilerin yurt ihtiyacını çok iyi bildiklerini ifade eden Canbey, “Hem KYK İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, hem de Rektör hocamız İlter Kuş ile yurt konusunu sürekli istişare ediyoruz. İnşallah öğrencilerimiz önümüzdeki dönemde çok daha modern ve donanımlı bir yurtta kalacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, öğrencilerin kaldığı yurtlara çok önem veriyor. Biz de onun çizdiği bu vizyon doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

BİN 500 KİŞİLİK İKİNCİ YURT

Çağış Kampüsüne yapılacak olan bin 500 kişilik kız yurdunun tamamlanmasının ardından, ikinci bin 500 kişilik yurdun yapımı için Bakan Yardımcısı Sinan Aksu’dan söz alan Milletvekili Mustafa Canbey, “Bin 500 kişilik ilk yurdumuz için Bakanımızla ve Bakan Yardımcımızla daha önce de görüşmeler yapmıştık. Süreci takip ettik. Hamdolsun yurdumuzun projesini bu ayın sonunda gerçekleştiriyoruz. Hızlı bir şekilde inşaat işlerinin de bitmesiyle yurdumuzu öğrencilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Ama bu bizim için yeterli değil. Balıkesir’imize okumaya gelen hiçbir öğrencinin mağdur olmaması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu noktada ikinci bin 500 kişilik yurt için de çalışmalar devam ediyor” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here