Çelik, üç milyonluk merkezi Balıkesir’e çevirdi

0
9

Ak Parti Milletvekili Adil Çelik, üç milyon lira yatırım bedeli olan Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi’nin başka bir ile gitmesi söz konusu iken Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne kazandırılmasını sağladı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, üç milyon lira yatırım bedeli bulunan ve denizde vurgun yiyen, yatak yarası, ani işitme kaybı, ani görme kaybı, diyabetik ayak yaraları ve onkolojiye bağlı radyasyon yanığı bulunan hastaların tedavisinde kullanılacak Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi’nin Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’nde kurulacağını açıkladı.

Ak Parti Milletvekili Adil Çelik büyük önem verdiği ve bakanlık nezdinde girişimlerde bulunduğu 3 milyon lira yatırım bedelli Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi’nin başka bir ile gitmesi söz konusu iken Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne kurulmasını sağladıklarını açıkladı.

Milletvekili Çelik, “Hiperbarik Oksijen Tedavisi (HBOT) bir basınç odasında tümüyle basınç altına alınan hastaya aralıklı olarak yüzde yüz oksijen solutmak suretiyle uygulanan medikal bir tedavi yöntemidir. Denizde vurgun yiyen, yatak yarası, ani işitme kaybı, ani görme kaybı olan hastalarda, diyabetik ayak yaralarında ve onkolojiye bağlı radyasyon yanıklarında çok etkili bir tedavi yöntemi sunan sistem her yaştaki hastaya uygulanabiliyor.

Bu sayede hastalarımız çevre illere gönderilmeden Balıkesir’de tedavi olacak. Önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi’ni Balıkesir’e kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz, tüm hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here