Çelik’ten pancar üreticisine müjde

0
186

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, 2020-2021 üretim döneminde, pancar üreticilerinin en önemli konularından biri olan polar oranı konusunda yüzde 12 poların altındaki tüm değerlerin yüzde 12 olarak değerlendirileceğini açıkladı.

“BU SENE PANCAR ÇİFTÇİLERİMİZ DAHA FAZLA KAZANACAK”

Pancar üreticisine Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik’ten müjde geldi. Balıkesir’de rakımın düşük olması sebebiyle, üretilen şeker pancarlarında halen yüzde 6-8 seviyelerinde olan polar oranının nispeten düşük olduğunu belirten Milletvekili Çelik, “Pancar çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyoruz, bu bağlamda Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. ile yaptığımız görüşmeler neticesinde polar oranı yüzde 12’den düşük olan tüm ürünlerimiz için bu oran yüzde 12 gibi makul bir seviyeye çıkarıldı, bu sayede yüzde 12’nin altında kalan tüm ürünlerin oranı yüzde 12 olarak değerlendirilecek ve ödeme bu oran üzerinden yapılacak, böylece pancar çiftçimiz ürettiği ürün miktarına oranla daha çok gelir elde edecek, pancar üretimi artacak, pancar üreticisi tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“İLERLEYEN GÜNLERDE ÇİFTÇİLERİMİZE MÜJDELERİMİZ DEVAM EDECEK”

Ak Parti Milletvekili Adil Çelik, “İlerleyen günlerde özellikle çiftçi hemşehrilerimizin yüzünü güldürecek müjdelerimiz devam edecek. Ak Parti Balıkesir Milletvekillerimizle birlikte memleketimiz için hemşehrilerimiz için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlimizdeki çalışmaları ve destekleri için Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan’a da, hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here