Çelmak Ailesi hızla büyüyor

0
87

Balıkesir ve ülke sporunun, sporcusunun gelişimi adına katkılarını büyüterek sürdüren Çelmak Grubu spor kulüplerinden Balıkesir Çelmak Spor Kulübü 2018-2019 sezonunda U10-U11-U12 yaş gruplarında 100’e yakın sporcusuyla çalışmalarını tüm hızıyla devam ediyor.

ÇELMAK Şirketler Grubu, kuruluş yıllarından itibaren spora ve sporculara destek vermeye başladı. 2000’li yılların başlangıcı ile birlikte spora destek çalışmalarını düzenli sponsorluk faaliyetine dönüştüren ÇELMAK, Balıkesir ve İzmir’de kurduğu spor kulüpleri bünyesinde Milli Takım seviyesinde sporcuların yetiştirilmesine olanak sağladı.

Balıkesir’de basketbola olan büyük ilgi ve çocukların talebine duyarsız kalmayarak 2017 yılından itibaren basketbol branşında da büyük bir girişime imza atan Balıkesir Çelmak Spor Kulübü, onlarca Balıkesirli basketbol aşığına kapılarını açtı.

İKİNCİ SEZON

Balıkesir Çelmak Spor Kulübü, 2017- 2018 sezonunda spor okulu olarak başlattığı Çelmak Basketbol serüvenini, Zafer Günday koordinasyonunda; basketbol Şube Sorumlusu Abdullah Kocabıyık ve Teknik sorumlu Yılmaz Yıldırım’ın çalışmaları ile devam ediyor.

Çelmak Basketbol’un amacı Balıkesir’de var olan Basketbol sevgisini ve potansiyelini daha yukarılara taşıyabilmek, çocukların spora olan ilgisini ve sevgisini güvenli, temiz ve sağlıklı ortamlarda yapmalarına zemin hazırlamak olarak ifade ediliyor.  Çelmak Spor Kulübü, bu amaç doğrultusunda yetişen sporcularla katıldığı ilk sezonda başarılı bir performans sergiledi.

2018-2019 sezonunda ise U10-U11-U12 yaş gruplarında 100’e yakın sporcunun katıldığı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Çelmak Grup Başkanı İsa Tamer Çelik, “Balıkesir Çelmak Spor Kulübü’nün 100 alt yapı sporcusunu, ailelerini, antrenörlerini ve ekibi çalışmalarda, maçlarda görünce fark ettim ki; bin kişiye yaklaşan çok büyük bir aile haline gelmiş, sporcularımızın gelecek başarılarına emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

“BALIKESİR’DE KAZANIYORSAK, BALIKESİR’E HARCARIZ”

Bu durumun mutluluklarını arttırdığını dile getiren İsa Tamer Çelik, “Bizim sosyal sorumluluk ve sosyal ortaklık felsefemiz doğrultusundaki vizyonumuz, Balıkesir’de kazanıyorsak, Balıkesir’e harcarız, geleceğimiz olan gençlerimize yatırım yaparız şeklinde olmuştur. Bu vizyondan her zaman memnun kalmış ve özlemini duyduğumuz değerlere hizmet ettiğini görmekten mutlu olmuş durumdayız” dedi.

Çelmek Spor Kulübü’nün büyüyerek, gelişmeye devam ettiğini belirten İsa Tamer Çelik, “Gençlerimiz ikili kariyerleri doğrultusunda Balıkesir Çelmak Spor Kulübünde doğru işler yapıyor. Aileleri fedakarlık göstererek evlatlarını doğru yerlere, doğru işler için yönlendiriyorlar. Tam da ihtiyacımız olduğu gibi. Tüm Balıkesir ve ülke spor camiasını, destek veren sponsorları, hizmet edenleri ve özellikle sporcu ailelerini canı gönülden tebrik ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here