Çevre ödülleri sahiplerini buldu

0
128

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından Türkiye genelinde ‘En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme’ ödülleri sahiplerini buldu. Ayvalık’ta yapılan törende ‘En İyi Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme’ ödülünü üst üste 6’ncı kez almaya hak kazanan Muratpaşa Belediyesi bu alanda en çok ödül alan kurum olarak bir rekora imza attı. Ödül Vali Hasan Şıldak, tarafından Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a takdim edildi. Uysal, TÜRÇEV yetkililerine teşekkür etti, “6’ncı kez en iyi çevre eğitim ve bilinçlendirme ödülünü almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ödülü Muratpaşalı tüm komşularımız adına alıyorum. Emeği olan, katkı koyan herkese çok teşekkürler” dedi.

Muratpaşa Belediyesi ile birlikte ödüle layık görülen Antalya Büyükşehir, Ayvalık, Fethiye, Kuşadası ve Alanya belediyeleriyle Crystal Hotels, Lara Barut Collection Otel, DBTH By Hilton Bodrum Işıl Club Resort, D-Marin Göcek ve Milta Bodrum Marina’ya ödülleri verildi.

AYVALIK EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Ayvalık Paşa Limanı Plajı’nda gerçekleştirilen Mavi Bayrak ödül törenine Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, TÜRÇEV Başkanı Rıza Tevfik Epikmen, Kültür ve Turizm, Sağlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarının temsilcileri, Sahil Güvenlik Komutanlığı, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Deniz Turizmi Birliği, Mavi Bayrak Ulusal Jüri Üyeleri, Mavi Bayrağı taşıyan ve taşıyacak olan tesis yöneticileri ve TÜRÇEV yöneticileri katıldı.

Törende, ‘En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri’ plaketlerini almak üzere Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Fethiye Belediyesi Başkanı Alim Karaca, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ve Kuşadası Belediyesi Başkan Yardımcısı Özgür Batçıoğlu da hazır bulundu.

EV SAHİBİ BALIKESİR’DEN TEŞEKKÜR

Balıkesir’in 36 mavi bayrak sahibi olduğunu, yarısına yakın Mavi Bayrağın Ayvalık’ta bulunduğunu söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Ayvalık bizim için ayrı bir güzel, ayrı biz özel. En fazla turistik yatak kapasitesi Ayvalık’ta bulunuyor. Emeklerinden dolayı Ayvalık Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali Hasan Şıldak ise; konuşmasında çevre sorunlarına değinerek musilaj ile mücadele konusunda Marmara ve Balıkesir’de son derece önemli adımlar atıldığını ve kalıcı olarak gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalıklı hemşehrileri adına çok mutlu olduğunu söyledi. Ayvalık’ın Balıkesir’de en çok mavi bayrağa sahip olan ilçe olduğunu dile getiren Ergin,“Bu yıl ilk kez Mavi Bayrak dalgalanan Cunda Arka Deniz Plajı ile Altınova Kum Adası Plajı’nın onur belgelerini almanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl da, Duba, Kapri ve Paşa Limanı plajlarının ‘Mavi Bayrak’ almasıyla birlikte belediyemiz İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne ait Mavi Bayraklı plaj sayımız beşe, Ayvalık genelinde mavi bayraklı plaj sayısı ve marinalarla birlikte 17’ye yükseldi” dedi.

MAVİ BAYRAK GÖNDERE ÇEKİLDİ

Konuşmaların ardından, 2021 yılında otel, marina, yat ve turizm teknelerinde dalgalanacak Mavi Bayraklı Tesisleri temsilen Mavi Bayrak alan tesisler adına göndere Mavi Bayrak çekildi. Törene ev sahipliği yapan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yücel Yılmaz ve Vali Hasan Şıldak’a teşekkür plaketi verildi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here