Altıeylül’den GES hamlesi

0
131

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Dallımandıra Mahallesi’nde Altıeylül Belediyesi tarafından yapımı devam eden Güneş Enerji Santrali’ni (GES) inceledi.

2022’DE FAALİYETE GEÇECEK

Altıeylül Belediyesi, hayata geçirdiği çevreci yatırımlar ve Dallımandıra’da bulunan 19 buçuk dönümlük arazide yapımı devam eden GES projesi ile Altıeylül başta olmak üzere tüm Balıkesir’e kazandıracağı yeşil enerji sayesinde önemli bir projeye daha imza atıyor. Yaklaşık olarak yüzde 50-60’lık kısmı tamamlanan GES projesinde panellerin büyük bir kısmı yerleştirilerek montajı tamamlandı. Önümüzdeki bir aylık süreç içerisinde de projenin yapımında sona gelinerek 2022 yılı itibariyle de kullanımına başlanılacak.

AVCI, GES PROJESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Geçen sene itibariyle projelendirilmesine başlanılan GES’in büyük bir kısmı hali hazırda tamamlanmış durumda. Yaklaşık olarak 4-5 yıl sonra kendisini amorti etmesi planlanan GES’in daha sonraki süreçte tüm gelirleri Altıeylül Belediyesi’ne kalacak.

Dallımandıra Mahallesi’nde 19 buçuk dönümlük araziye kurulan ve 1 Megawatt’lık 3 bin panelin oluşturduğu GES projesini yerinde inceleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Dallımandıra Mahallemizde yapımına başladığımız ve şu an panel montajı yapılan Güneş Enerjisi Santralimizde incelemelerde bulunduk. Hem Belediyemize gelir getirmesi hem de temiz enerji bakımından büyük önem verdiğimiz tesisimiz Altıeylül’ümüze ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here