Doğal alanlar yenilenecek

0
87

Vali Hasan Şıldak’ın başkanlık ettiği toplantıda, Balıkesir’de  turizme yönelik alanlar, tabiat parkları, milli parklar, mesire yerleri başta olmak üzere bütün doğal alanların iyileştirilmesine yönelik çalışmalar değerlendirildi.

Valilik Kocaseyit toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, turizme yönelik alanların iyileştirilmesine yönelik çalışmanın başladığı günden itibaren yapılan ve planlanan faaliyetler ele alındı.

Toplantıda sorumlu kurumlar ile işbirliği yapılacak kurumların çalışma takvimine göre yürüttükleri faaliyetler madde madde görüşüldü.

“19 MESİRE ALANI YENİLENECEK”

Balıkesir’de bulunan 19 mesire alanının tamamının statülerinin gözden geçirilerek gerekli olanlarda yenilenmeye gidilmesi, konaklamalı mesire alanı sayısının arttırılmasının amaçlanmasının yanı sıra yeni mesire alanlarının oluşturulmasına yönelik proje çalışmalarının sonuçlandırılması hedefleniyor.

Toplantıda, doğal alanların iyileştirilmesine yönelik yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şıldak, Balıkesir’in turizm alanındaki gelişimine katkı sağlayacak ve Balıkesirlilerin şehir stresinden kaçabileceği yerlerin iyileştirilmesinin önemine değindi.

“KUŞ CENNETİ MİLLİ PARKI İÇİN PROJE HAZIRLANACAK”

Şıldak, Kuş Cenneti Milli Parkı’nın yenilenmesi çalışmalarının durumu hakkında bilgi aldı.

Kuş Cenneti’nin Balıkesir’e turizm hareketliliği getirmesi bakımından yenilenmesini yakından takip eden Vali Şıldak, Milli Park’ın çevresinde gölün etrafını da kapsayacak şekilde turizme yönelik olarak bütüncül bir yaklaşım içinde çalışma yürütülmesi için proje hazırlanması talimatı verdi.

Edremit ve diğer ilçelerde bulunan doğal alanların iyileştirme çalışmaları toplantıda ayrıntılı olarak değerlendirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here