Edremit Belediyesi 7/24 sokak hayvanlarının yanında

0
250

Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Veterinerlik Birimi sokak hayvanları için 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermeye devam ediyor.

Veterinerlik Birimine bağlı ekipler sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için düzenli olarak besleme programını sürdürüyor. Uzman hekimler ve kadrodan oluşan ekipler vatandaşların talepleri doğrultusunda sokak hayvanlarının muayene, teşhis, tedavi ve ameliyatını gerçekleştiriyor.

Sağlık İşlerinden Sorumlu Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Tunçer, “Veterinerlik Birimimiz, 7 gün 24 saat hizmet veren bir birim. Burada sokaktan bize gelen sokak canlarımızı; muayene, teşhis, tedavi ve ameliyat şeklinde hizmet vermekteyiz. Sokaktan bize randevu ile getirilen,  hayvan sever vatandaşlarımızın bize bıraktığı hayvanlarımızın gerekli incelemelerini yaptıktan sonra teknik ekibimizle beraber gerekli hizmeti vermekteyiz. Gün içerisinde Edremit sınırları içerisindeki bütün beslenme odaklarında yaptığımız beslemelerde o bölgede görülen ve sağlık açısından problemleri olan sokak canlarımızı arkadaşlarımız, Veterinerlik Birimimizin bulunduğu Akçay Hizmet Binamıza getirmekteler. Getirmiş oldukları sokak canlarımızı veteriner hekimlerimizle birlikte ilk muayeneye alıp arkasından gerekli olan bütün hizmetleri veriyoruz. Bu anlamda bizim yanımızda olan, öncelikle Başkanımız Selman Hasan Arslan ve Edremit sınırları içerisinde bizimle çalışmalara katılan bütün hayvan sever dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here