TEMA’dan Tatlı’ya ziyaret

0
188

TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi Metin Kuter, TEMA Vakfı Karesi ilçe sorumlusu Mustafa Gündoğmuş ve TEMA Vakfı Altıeylül İlçe  gönüllüleri Gül Dinçer ve Sevgi Atak, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret etti.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Metin Kuter, “Türkiye çapında uyguladığımız Doğa Eğitimi konusunda kendilerini bilgilendirdik. İl çapında Minik TEMA (Anaokulu) 40 sınıfta 800 öğrenciye, Yavru TEMA (ilkokul) 48 sınıfta bin 200 öğrenciye  ve Ortaokul TEMA 20 sınıfta 500 öğrenciye uygulayacağız.

Öğretmenlere kaynak ve materyalleri dijital ortamda göndereceğiz. Öğretmenlerimiz etkinlikleri yapacak. Proje yılsonuna kadar devam edecek.  Yılsonunda öğretmenlerimize dijital ortamda katılım belgesi göndereceğiz. TEMA Vakfı olarak bugüne kadar Balıkesir bölgesinde bir milyon 161 bin fidan diktik. Bunlardan 349 bin 70 adedini Kepsut’ta diktik. Karesi Belediyesi ile yaptığımız Hayrettin Karaca Ağaçlandırma sahasını tanıttık.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle de bir Ağaçlandırma sahası oluşturulup yıl içinde öğrencilerimizin tüplediği meşe palamutlarını dikebileceğiz. Bununla ilgili Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşeceğiz. TEMA Vakfının bir milyondan fazla gönüllüsü var. Şu ana kadar okullarda eğitim çalışmalarında beş milyondan fazla öğrenciye ulaştık. Türkiye çapında 22 milyondan fazla fidan diktik. Balıkesir İl merkezinde İl temsilciliği olarak, 9 ilçemizde de ilçe sorumluluğu olarak örgütlüyüz. Müdür Tatlı’ya, vakfımız yayınlarından Meşe kitabımızı hediye ettik. Vakfımızın rozetini taktik” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here