CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli: Emekli için kış zor geçecek

0
136

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, açlık sınırının altındaki maaşlarla geçinmeye çalışan milyonlarca emekliye kış aylarının zam sağanağı altında daha zor, soğuk ve yarı aç geçeceğini söyledi.

Şehirli, “AKP emeklileri sefalete layık gördü. Avrupalı emekliler ülkemizde tatil yapıp eğlenirken, bizim emeklimiz iş bulabilirse çalışmak zorunda. Emeklimiz yoksulluk içinde yaşıyor, kara kışın nasıl geçeceğini düşünüyor. Kış zamlarla geliyor. Gıda fiyatları uçmaya devam edecek. Elektrik, doğalgaz, kömür aldı başını gitti. Emeklinin bunları karşılamaya gücü yetmiyor. AKP hayatlarının en rahat dönemini yaşamaları gereken emeklilerimize sefaleti uygun buldu.

Milyonlarca emekli ve dul, yetim aylığı alan asgari ücretin bile altına paralara geçinmek zorunda. AKP Genel Başkanına göre her şey yolunda. Maaşlar çok iyi, Avrupalılar bizi kıskanıyor. Gitsin bunları pazar artıklarını toplayıp karınlarını doyurmaya çalışan vatandaşlarımıza anlatsın. Bu millet saraydan masallar dinlemekten bıktı. Avrupalı emekli ülkemize gelip uzun tatillerle rahat yaşarken bizim emeklilerimiz torununa üç kuruş harçlık veremiyor.

3600 ek göstergede hala yapacağız diyorlar. Bugün emekli az da olsa iki bayram ikramiyesi alabiliyorsa CHP sayesindedir. AKP’ye vatandaş lehine bir iş yaptırmak için sağır sultana duyurmak lazım. 3600 ek göstergeyi de biz getireceğiz. Hiçbir emeklimiz asgari ücretin altında maaş almayacak. Vatandaşımızın çalışırken aldığı maaşlardan kesilen paralarla ödenen emekli aylıkları insanca bir yaşama yetecek düzeyde olacak. Kışın emeklilerini soğukta battaniyelere sarılarak oturmak zorunda bırak bir iktidarın insanı bir yanı da kalmamıştır.

Türkiye’nin her yurttaşını insanca yaşatacak kaynakları vardır. Önemli olan bu kaynakların nasıl kullanılacağına, kimlere gideceğine karar vermektir. İsterseniz AKP gibi bir avuç yandaşa kaynak aktarırsınız ya da iktidara geldiğimizde bizim yapacağımız gibi kaynaklarınızı emekliye, işçiye, memura, çiftçiye, gençlere aktararak Türkiye’mizi refaha kavuşturursunuz” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here