CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli eriyen maaşlara ek zam istedi

0
32

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, emekliler ile işçi ve memurların maaşlarına hayat pahalılığı, döviz ve enflasyondaki yüksek artış gözetilerek yeterli oranda ek zam yapılmasını istedi.

Pandemiyle birlikte Türkiye’de ekonomik krizin daha da derinleştiğini, iğneden ipliğe her şeye yüksek oranda zam geldiğini, yüksek döviz, faiz ve enflasyonun herkesi çok olumsuz etkilediğini ifade eden Şehirli, “Emeklilerin, kamuda çalışan işçi ve memurların maaşı, bu göstergeler ışığında adeta eridi, yok oldu. İnsanca bir yaşam için, açlık ve yoksulluğun son bulması için, işçi ve memurlara, emeklilere ek zam verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

“PANDEMİ NEDENİYLE HERKES ZORDA”

Emeğin en yüce değer olduğuna vurgu yaparak iktidarın işçi ve emekçilerin yaşadıkları sorunları daha da çıkmaza soktuğunu aktaran Hakan Şehirli, “Ömrünü ülkesine çalışarak, alın teri dökerek, hizmet ederek harcamış milyonlarca emeklimiz, emeğiyle geçinerek, çalışan milyonlarca kamu işçisi ve memuru, insanca yaşam istiyor. Pandemi nedeniyle esnafından çiftçisine herkes zorda. Ülkemizde yoksulluk sınırı neredeyse 10 bin liraya yaklaştı. İşçi ve emekçilerin, emeklilerin maaşları eriyip gidiyor, yüksek enflasyonla birlikte. Kamu emekçilerine yönelik toplu sözleşmede 2021 yılının ilk 6 ayı için reva görülen yüzde 3 oranındaki zam daha yılın başında enflasyonla eridi bile. Emeklilerin aldığı maalesef komik sayılacak maaşların durumu ortada. Kamudaki işçi ve emekçilerin, emeklilerin eriyen maaşlarına yeterli miktarda ek zam yapılsın. Ülkenin kaynakları insanlarımıza yeter de artar bile. İsraf, talan ve vurgun anlayışından uzak durulursa, kaynaklar işçi ve emekçilere, esnafa, çiftçilere, emeklilere, işsizlere aktarılırsa sorunlar biter” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here