CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı: Gerçekçi adımlar atılmalı

0
77

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin müsilaj için verdiği mücadeleye ilişkin olarak konuştu. Sarı, “Göstermelik yapılan ve hiç bir anlamı olmayan bu çalışma ile müsilaj sorunu 100 yılda bitmez” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin müsilaj ile ilgili olarak verdiği mücadelenin ciddiyeti ortada” dedi.

Sarı, “Bu zihniyet Balıkesir’i yönetiyor ve sorunlarından çözüm olacak öyle mi? Göstermelik yapılan ve hiç bir anlamı olmayan bu çalışma ile müsilaj sorunu 100 yılda bitmez. Artık göstermelik çabayla değil gerçekçi adımlar atmalı, vakit kaybetmemeliyiz. Nasrettin hocanın göle maya çaldığı anlayış ile mücadele olmaz. Mayıs ayında bir basın açıklaması ile Meclis gündemine taşıdığımız bu sorun için gerçekçi adımlar bekliyoruz. BASKİ’nin yıllardır çözemediği altyapı sorunu, derin deşarj yöntemi ile uygulanan bertaraf etme çabası, şehrinizin birçok yerinde akarsularda yaşanılan kirlilik, denetimsiz sanayileşme, kontrolsüz tarım ilacı kullanımı sonrası bu sonuç kaçınılmazdı. Ak Parti iktidarına sesleniyorum; yönetemiyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemizin göz göre göre yok oluşunu izlemeyeceğiz. Vatandaşımız da gerçeği görüyor biliyor. Hatalarınız geleceğimize mal oluyor. Bu yanlışların hesabını milletimize verecekseniz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here