CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin: Ülkenin asıl sahibi köylüdür

0
136

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin yayınladığı mesaj ile 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutladı.

Balıkesir’in coğrafi ve iklim koşulları ile tam bir tarım kenti olduğunu kaydeden Milletvekili Fikret Şahin, “Hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan Balıkesir’imiz Türkiye zeytinyağı ihracatının önemli bir bölümünü gerçekleştirmektedir. Çok çeşitli meyve ve sebze üretimi mevcut olup, metropollerin ihtiyaçlarını doğrudan karşılamaktayız. Balıkesir’imizin sahip olduğu iklim koşulları ,sulama imkanları ve uzun hasat süresi tohum yetiştiriciliğimiz açısından da çok zengindir. Balıkesir’imiz Türkiye’yi doyuran il iken uygulanan yanlış tarım politikaları sebebiyle vatandaşlarımız patates-soğana muhtaç hale gelmiştir” dedi.

“TARIMSAL GİRDİ MALİYETLERİ DÜŞÜRÜLMELİ”

Çiftçinin hakkının çiftçiye verilmesi gerektiğine dikkat çeken CHP’li Şahin,  “Çiftçilerimiz mevcut iktidardan tarımsal girdi maliyetlerinin düşürülmesini ve gerçek anlamda destek görmeyi istemektedirler. Desteğin başında çiftçilerin mazot kullanımında KDV ve ÖTV’nin kaldırılması gelmektedir. Ülkemizde üretici ürettiği ürününün değer bulmadığını düşünerek tarlalarını boş bırakarak üretimden vazgeçmekte olan, tarımsal desteklerini almakta sorun yaşayan, emeklerinin karşılığını üretimleriyle alamayan çiftçilerimizin Çiftçiler Gününü kutluyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here