CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin: Asla unutmayacağız!

0
39

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, ülkede bugün korona virüse karşı canla başla fedakarca hizmet veren tüm hekimler ve sağlık emekçilerinin diken üstünde olduklarına dikkat çekti.

Dünyada olduğu gibi ülkede de görülen korona virüsün en çok sağlık emekçilerini tehdit ettiğini; hekimlerin, hemşerilerin ve hasta bakıcıların en büyük risk grubunu oluşturduklarının altını çizen Milletvekili Şahin, “Sağlık emekçilerimiz çok zor şartlar altında çalışmaktadırlar. Birçoğu hastalarla yakın temas halinde oldukları için evlerine dahi gidemiyor, aileleriyle videolu görüşme imkanlarını kullanarak iletişime geçmek zorunda kalıyorlar. Her şeyden önce mesleğimiz diyen sağlık emekçilerimizin özellikle bu dönemde tüm ihtiyaçları karşılamalı, hem onların hem de ailelerinin sağlık durumları gözetilmelidir” dedi.

“SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN İHTİYAÇLARI KARŞILANSIN”

Çin’in Wuhan kentinde başlayan korona virüsü ile alakalı ilk uyarıyı yapan Çin’li doktor Li Wenling’in virüs dolayısıyla hayatını kaybettiğini hatırlatan Op. Dr. Fikret Şahin, dünyanın birçok ülkesinde salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının virüsle enfekte olduğunu ve hayatlarını kaybettiklerini belirtti.

Çin’de bin 716 hekim ve hemşirenin hastalarını tedavi ederken virüse yakalandığını, 6’sının hayatını kaybettiğini, İran’da toplam 70 sağlık çalışanının yaşamını yitirdiğini, İtalya’da ise sağlık çalışanlarının Korona virüsle enfekte olma oranının tüm vakaların yüzde 8’ni oluşturduğunu vurgulayan Dr. Fikret Şahin, özveriyle ailelerinden ve hayatlarından fedakarlık ederek çalışan sağlık çalışanlarının mesai sonrasında hastaneye yakın kalabilecekleri konaklama yerlerinin ayarlanması gerektiğini ve çalışma esnasında virüsle temaslarının en aza indirildiği ortamın sağlanmasının zaruri olduğunu söyledi.

“SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLENME YASASI ACİLEN ÇIKARILMALI”

Korona virüsün ciddi anlamda yayılmaya başladığı böylesine bir dönemde, çok zor kararlar alması muhtemel olan sağlık emekçilerinin rahat çalışabilmeleri ve işlerine odaklanabilmeleri adına sağlıkta şiddet konusunda yasal düzenlemelerin yapılması ve sert yaptırımların uygulanması için hükümete çağrıda bulunan Milletvekili Şahin, uzun hapis süreleri ve tutuklu yargılama gibi maddelerin getirilerek sağlık çalışanlarının haklarının korunması gerektiğini belirtti. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here