CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Şahin: Sadece 2 bin lira ayrıldı!

0
298

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, daha önceden Balıkesir halkına söz verilen 400 yataklı Devlet Hastanesi Ek Binası için 2020 yılında sadece 2 bin lira ödenek ayrılmasına tepki gösterdi.

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Planında 400 yataklı olarak planlanan Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası için sadece 2 bin lira ödenek ayrıldığını açıklayan CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, “Balıkesir halkının uzun zamandır yapılmasını talep ettiği Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası için 2020 yılında sadece 2 bin Türk Lirası ayrılmış. Yatırım programı incelendiğinde diğer illerin devlet hastanelerine proje bedelleri kadar ödenek ayrıldığını görüyoruz. İlk kez 2017 yılında yatırım planına alınmış olan Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası için üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen halen somut bir adım atılmadı. Balıkesir’imizin bu hastaneye şiddetle ihtiyacı var” dedi.

“BEŞ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADIM ATMIYOR”

Balıkesir Devlet Hastanesi Ek Binası inşaatının bir an önce başlaması için Ak Parti Balıkesir Milletvekillerine çağrıda bulunan Şahin, şunları söyledi: “Balıkesirli vatandaşlarımız son genel seçimlerde mevcut iktidar partisine 5 milletvekili verdi. Mevcut milletvekili arkadaşlara sesleniyorum. Balıkesir Devlet Hastanesi’nin yatırım ödeneği olarak belirlenen 240 bin Türk Lirası derhal ödenek olarak ayrılmalı ve hastane inşaatı başlatılmalıdır. Bir an önce Balıkesirlinin ihtiyacı olan bu hastane açılsın ki vatandaşımız rahat ve huzur içinde hizmet alsın. Şehir hastaneleri için döviz bazlı sözleşmelerle milyarlarca dolar aktaran iktidar partisi, ihtiyaç olan bir binayı yapamıyor. Vatandaşımızın yetki verdiği 5 Milletvekili bu konuda adım atamıyor. Eğer onlar bu adımı atamazsa biz iktidara geldiğimizde ilk işimiz, bu ve bunun gibi hizmetleri Balıkesirli vatandaşlarımıza en hızlı şekilde sağlamak olacaktır.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here