CHP Balıkesir milletvekili Şahin: Bittiyse neden açmıyorsunuz?

0
104

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Balıkesir merkez havaalanı ile ilgili iddialarını yeniden gündeme getirdi. Şahin, “İl merkezinde yapılmış olan Balıkesir Merkez Havaalanı’nın tamamlanmış olmasına karşın hizmete açılmadığı görüyoruz. 76 milyon 521 bin liralık bir yatırım söz konusu. CHP, Demokrat Parti, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA Partisi olarak iktidara birlikte seslenelim; madem bu havaalanı yapıldı o halde çalışmalı. Bittiyse neden açmıyorsunuz?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, partisinin İl Başkanı Serkan Sarı, Gelecek Partisi İl Başkanı Mehmet Tıkız ve Demokrat Parti İl Başkanı Işın Gümüşyay ile birlikte düzenlediği toplantıda Balıkesir ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

“AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ”

Milletvekili Şahin, Merkez Havaalanı ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaları tekrar gündeme getirdi. Şahin, “Öncelikle Azerbaycan’a saldıran Ermenistan’ı kınıyoruz. Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarından derhal çekilmesi gerekiyor. Azerbaycan’ın yanındayız” dedi.

“İKTİDARA BİRLİKTE SESLENELİM”

Şahin, “Ankara-Balıkesir arasındaki ulaşım konusunda büyük sıkıntılar yaşanıyor. İl merkezinde yapılmış olan Balıkesir Merkez Havaalanı’nın tamamlanmış olmasına karşın hizmete açılmadığını görüyoruz. 10 Şubat’ta buradaki çalışmalar tamamlandı ancak o tarihten bu tarafa tek bir uçak seferi bile olmadı. 76 milyon 521 bin liralık bir yatırım söz konusu. Dört aprona sahip ve her türlü uçuşa cevap verecek nitelikte bir havaalanı. CHP, Demokrat Parti, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA Partisi olarak iktidara birlikte seslenelim madem bu havaalanı yapıldı o halde çalışmalı. Balıkesir lojistik üs olma iddiasında. Hızla sanayileşen bir şehir. Yabancı yatırımcıları burada görmek istiyoruz. Geçen yıllarda bir Alman otomotiv devinin Balıkesir’de fabrika kurma girişimleri de olmuştu. Ancak yatırımcının buraya gelmesi için belli kriterler gerekiyor, bunlardan bir tanesi de havaalanı. Balıkesir sanayileşecekse, lojistik üs olacaksa artık merkezde aktif çalışan bir havaalanına sahip olmak zorunda. Bu yatırım boşa gitmemeli. Havaalanı eğer bittiyse neden açılmıyor” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here