CHP Balıkesir Milletvekili Şahin: İstismarcı profesörlerin unvanları alınmalı

0
112

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, bir TV kanalında katıldığı bir programda çocuk yaşta evliliği savunan Muttalip Kutluk Özgüven’e ve internet üzerinden katıldığı bir bağlantı esnasında ‘İnternette ders verirken kızların da resimlerini görüyoruz’ diyen Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Orhan Acar’a tepki gösterdi, profesörlük unvanlarının  alınmasını istedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, hastalıklı düşüncelerle dolu bu şahısların yandaş akademisyenler olduğunu iddia etti. Şahin, “Tıp eğitimi almayan, kadın sağlığı ve gebelik süreçlerine dair bilgisi olmayan sözde profesör Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaş aralığındaki kız çocukları için süper kadın ırkı var. Bu yaş aralığı çocuk doğurmak için ideal dedi.

12 yaşında bir kız çocuğuna bakıp onu doğurgan görenlerin karşısında tepkisiz kalmamız mümkün değil. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (Kadın Doğum Uzmanları Derneği) yaptığı açıklamada 18 yaşına kadar olan zamanın çocukluk çağı olarak tarif edildiğini, 12-17 yaş arasındaki kızlar için böyle nitelendirmelerin bilimsel olmadığını ve kabul edilemeyeceğini açık olarak belirtmektedir. Bu yaş grubundaki kız çocuklarımız için mükemmel vücutları var demek alenen pedofilidir ve suçtur. Bu süreçten sonra umarım hiçbir evladımız bir daha bu şahsın öğrencisi olmak zorunda kalmaz. Bu şahsın çocuklarla olan her türlü iletişim kanalı derhal kesilmedir” dedi.

ÇAKMA AKADEMISYENLER, EGEMEN SINIFIN IDEOLOJISINI YAYMA PEŞINDE

Türkiye’de mevcut iktidar döneminde üniversitelerin durumunun içler acısı olduğunu ve ülke genelinde ahlaki çöküntünün zirve yaptığını iddia eden  Şahin, “Kendi uzmanlık alanının dışında, bilgisi olmadığı konular hakkında basın aracılığıyla ahkam keserek içi boş söylemler üreten; çocuk gelini, pedofiliyi savunan ve kızlarımızın iffetine göz dikenler hakkında mutlaka hukuki soruşturma başlatılmalıdır. Bu kişilerin görevlerinden ayrılmaları yetmez, tüm akademik unvanları alınmalı ve üniversitelerimizin kapıları bu sapık ruhlu kişilere sonsuza dek kapatılmalıdır.

AKP döneminde toplumumuzu ve gelecek nesilleri ileriye götürebilecek, çağdaş dünyayla yarışmasını sağlayacak yönlendirmelerde bulunabilecek aydın akademisyenlerimiz kurumlarına küstürülmüş, onların yerine mevcut iktidarın havuzundan beslenen liyakatsiz akademisyenler türetilmiştir. Kendini üniversite hocası olarak nitelendiren bu hasta ruhlu kişiler mevcut siyasi iktidarın ideolojisini basın aracılığıyla yayma peşindedirler” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here