CHP, bin 500 kişilik istihdama karşı çıkıyor

0
186

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, CHP’nin Balıkesir’deki kağıt fabrikasında sağlanacak bin 500 kişilik istihdama karşı çıktığını söyledi. Canbey, “CHP’nin kronikleşmiş hastalığı olan yatırımları durdurma isteğine, yapıcı değil yıkıcı muhalefet alışkanlığına karşı; üretim, gelişim, yatırım ve istihdamı temel alarak ülkemizin büyümesine katkı sunmaya, Balıkesir’i öncü şehir yapma hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Balıkesir’e yeni yatırımların gelmesi için Balıkesirliler olarak birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Canbey, “Şehrimizde taş üstüne taş koyana yardımcı olmalıyız. Şu anda kağıt fabrikasında 360 kişi çalışıyor. İleriye dönük de bin 500 kişilik istihdam hedefi var. Gençlerimize yeni iş imkanları oluşturmalıyız. Artık Balıkesir’in kabuğunu kırması gerekiyor” dedi.

Milletvekili Canbey, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Balıkesir’de özel endüstri bölgesi ilan edilen Balıkesir Varaka Kağıt ve Karton Fabrikası’nın yatırımın yanında olduklarını yerli ve milli üretimi desteklediklerini ancak CHP’nin kronik her şeye karşı hastalığının burada da hortladığını, yapıcı değil yıkıcı hareket ettiğini söyledi.

Canbey, kendilerinin her zaman yatırımcı dostu olduklarını ve cari açığı 150 milyon dolar azaltacak, üretim, gelişim, yatırım ve istihdamı temel alarak ülkemizin büyümesine katkı sunmaya, Balıkesir’i öncü şehir yapma hedeflerini gerçekleştirme yolunda çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Mustafa Canbey, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 6 ilde özel endüstri bölgesi kurulduğunu, bu bölgeler arasında Balıkesir Varaka Kağıt Fabrikasının da bulunduğunu belirterek endüstri bölgelerinin yatırımcı dostu olduğunu ve bürokrasiyi azalttığını söyledi.

“BÜROKRATİK ENGELLERİN ÖNÜ KESİLİYOR”

Milletvekili Mustafa Canbey, endüstri bölgeleri ile 23,1 milyar dolar yatırım yapılacağını belirterek, “Cari açığı 1,7 milyar dolar azaltması hedeflenen Endüstri Bölgeleri 49 bin yeni istihdam sağlayacak. Endüstri Bölgelerinin kurulmasında tüm yetki Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında bulunmakla beraber, kuruluş aşamasında bakanlık bütçesinden bir kuruş dahi harcanmamakta yalnızca bürokratik engellerin önü kesilmektedir” dedi.

“CARİ AÇIĞI AZALTACAK”

Cumhurbaşkanlığı kararı ile özel endüstri bölgesi ilan edilen Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş.’ye ait Balıkesir’deki özel endüstri bölgesinde kağıt ve karton fabrikasının faaliyete geçtiğini hatırlatan Milletvekili Canbey, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugüne kadar fabrikada 1,1 milyar dolar yatırım yapılmış iken, yeni statü sonucunda önümüzdeki dönemde 1,5 milyar dolarlık yatırım ve bin 500 kişilik yeni istihdam hedeflenmektedir. Özel Endüstri Bölgesi statüsüne sahip 6 yerden biri konumundaki Varaka Fabrikası cari açıkta yıllık 150 milyon dolarlık azalmaya katkı sağlayacaktır.

“YATIRIMLARI DESTEKLİYORUZ”

Ülkemiz yatırım ve üretimi temele alarak büyümeye devam ediyor. Bu bağlamda ithal girdi bağımlılığını azaltacak her türlü yatırımın yanında olarak yerli ve milli üretimi destekliyoruz; istihdam oluşturan her türlü girişimi destekliyoruz.

“CHP AYNI CHP, YAPICI DEĞİL YIKICI”

Balıkesir’de özel endüstri bölgesi ilan edilen alanla ilgili CHP’nin yaklaşımı ise yine kronik CHP yaklaşımı. CHP her şeye olduğu gibi bu duruma da karşı. Özel sektöre karşı çıkarak bu işler çözülmez. Yatırım yapmak isteyen işadamlarımızın önünün açılması lazım. “CHP’nin kronikleşmiş hastalığı olan yatırımları durdurma isteğine, yapıcı değil yıkıcı muhalefet alışkanlığına karşı; üretim, gelişim, yatırım ve istihdamı temel alarak ülkemizin büyümesine katkı sunmaya, Balıkesir’i öncü şehir yapma hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda çalışmaya devam edeceğiz.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here