CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın: Esnafın gerçekten desteğe ihtiyacı var

0
80

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem’i ziyaret etti. Akın, “Zor durumda olan esnafın doğalgaz, akaryakıt ve elektrik kullanımında KDV’yi yüzde bire indirin. KDV oranını yüzde bire indirdiğiniz zaman, bundaki vergiyi azalttığınız zaman esnaf devletin yanında olduğunu hissetmiş olur” dedi.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem ve esnaf odaları başkanlarını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, pandemi süreci nedeniyle sıkıntılı günler geçiren esnafa devletin destek olması gerektiğini söyledi.

Akın, “Esnafımız zor durumda ve biz bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Çünkü esnafımıza sahip çıkmalıyız ki eşraf olsun. Esnaf olmadan eşraf olmaz. Onun için esnaf odaları başkanımızı ziyaret ettik. Taleplerimiz var, şu anda bu zor durumda olan esnafın yanında daha fazla olunması için, ödediği elektrik faturalarının düşmesi için çalışma yapılmalı. Hatta bununla ilgili mecliste teklif verdik.

Buradaki doğalgazda, akaryakıtta ve elektrikteki KDV’yi yüzde 1’e indirin. KDV oranını yüzde bire indirdiğiniz zaman, bundaki vergiyi azalttığınız zaman esnaf, devletin yanında olduğunu hissetmiş olur. Ayrıca şoför esnafımız çok zor durumda. Kontağı daha açar açmaz hemen para yazmaya başlıyor. Ama gelir yok, gider çok. Bunun altından nasıl kalkacaklar? Onun için bizler iktidarı derhal göreve çağırıyoruz. Esnafımıza sahip çıkmak için, esnafımızın yanında olmaları için, daha fazla yanlarında olmaları için onları göreve davet ediyoruz. Çünkü esnafımızın buna ihtiyacı var.

Bizim esnafımız birlik, beraberlik üzerine hep çalışır, hareket eder, birbirine yardım eder, Ahilik kültürüne sahiptir. Dünyada görülebilecek en iyi esnaftır. Onun için bu iyi esnafın, bu güzel esnafın, candan, vatansever esnafın yanında olması gereken de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetenlerdir. Biz de buradan onları göreve davet ediyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here