CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın: Geçici işçilere kadro sözü tutulsun

0
56

CHP Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, iktidarın söz verdiği halde geçici işçilere verdiği sözü tutmadığı söyledi. Akın, “Yıllardır şeker fabrikalarında emek veren mevsimlik ve geçici olarak çalışan işçilere kadro verilmemesi bu iktidarın ayıbıdır. Sorumluluk iktidardır. Geçici işçilere yönelik olan ‘kadro’ müjdesinin ardı arkası kesilmiyor. Her yıl tekrarlanıyor ama nedense bir türlü arkası gelmiyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İlçe Başkanı Bekir Barut ve partililerle Susurluk’ta ziyaretlerde bulundu. Susurluk Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Nuri Aktaş’ı ziyaret eden Ahmet Akın, burada işçilerin sorunlarını dinledi.

Akın, Susurluk Şeker Fabrikası’nda ve Türkiye’nin birçok kurumunda çalışan mevsimlik ve geçici işçilerin kadro sorunu yaşadığına dikkat çekti. “İktidar her fırsatta söz verir ama bu sözlerin arkası gelmez, bu sözler tutulmaz” diyen Akın, “Şeker fabrikalarında geçici olarak yıllardır çalışan kalifiye işçilerimiz var. Bu işçilerimizi yok sayamayız. Kadro sıkıntısı ve özellikle kalifiyeli işçilerimizin kadro verilmeden çalıştırılması şeker sanayinin asıl faaliyetlerinin yürütüldüğü bölümlerde üretimin devamlılığını ciddi ölçüde tehdit ediyor. Şeker sanayinin bel kemiği olan geçici ve mevsimlik işçilerimizin daimi işçi statüsüne alınması gerekiyor” diye konuştu.

“İNTERNETİ OLMAYAN ÖĞRENCİ NASIL EĞİTİM ALACAK?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın, Susurluk Muhtarlar Derneğini ve Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’i ziyaret etti. Başkan Güney’e başarılı çalışmaları için teşekkür eden Akın, kırsal Ilıca mahallesinde vatandaşların sorunlarını dinledi.

Köyde internet olmadığı bilgisini alan Akın, “Türkiye genelinde 754 bin 429 öğrencinin evinde televizyon yok. 3 milyon 17 bin 718 öğrencinin evinde internet yok. Milli Eğitim Bakanlığı ise bu yokluklarda Eğitim Biliş Ağı yani EBA ile öğrencilerin eğitim öğretimini sağladığını düşünüyor. İşte 21 yüzyıldayız Susurluk Ilıca’da internet yok. Çocuklarımız nasıl eğitim alacak?” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here