CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a Bayrak Yanıtı

0
110

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin varlığı tartışmasında Kılıçdaroğlu’na yönelik “Demek ki Türk Bayrağını tanımıyor. Ama sana da bunu tanıtacağız” sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu bayrak polemiğine ilişkin, “Atatürk’ün kurucusu olduğu bir partinin liderine bunu söylemezsin” dedi.

82 MİLYONUN YÜREĞİNDE VATAN DA VARDIR BAYRAK DA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bandırma ve Erdek’te partisinin belediye başkanlarını ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, “Milliyetçilik, vatanın her çakıl taşına sahip çıkmaktır. Kıbrıs’ta Türk Bayrağı dalgalanıyorsa rahmetli Bülent Ecevit’in sayesinde. Vatanı sevmek, bayrağı sevmek, ona inanmak başka şeydir. Vatan sevgisi bir kişinin tekelinde değildir. 82 milyonun yüreğinde vatan da vardır bayrak da” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bandırma Belediyesi’ni ziyaret etti. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Faik Öztrak ve Seyit Torun da eşlik etti. Ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu, belediye binası önünde halka seslendi. Kavgadan uzak siyaset anlayışını inşa etmeye çalıştıklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımızın tamamına herkese eşit davranın dedik. Oy versin, vermesin; nerede sorunu olan vatandaşımız varsa oraya gideceksiniz, sorunu çözeceksiniz dedik. Bulunduğunuz kentte, mahallede bir çocuk yatağa aç giriyorsa o gece rahat uyumayacaksınız. Bakın, bizim siyaset anlayışımız bu. İnsanımızı seviyorum, hizmet etmek istiyorum, siyaseti de vatandaşa hizmet için yapıyorum. Bu güzel ülkede herkes huzur içinde yaşasın istiyoruz. Esnafın, çiftçinin, memurun, emeklinin, taşeron işçilerin, muhtarların sorununu ben dile getiriyorum. Ben bunları söylüyorum, kızıyorlar. Söyleyeceğim beyefendi, bu memleketi seviyorum. Her evde huzurun, bereketin olmasını istiyorum. Bunu söylüyorum” diye konuştu.

“ORTADOĞU BATAKLIĞINDA NE İŞİMİZ VAR?”

Dış politikada yanlışlar yapıldığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Orta Doğu bataklığında ne işimiz var, hangi gerekçe ile oraya girdik? Bizim Suriye ile sorunumuz yoktu, Mısır ile sorunumuz yoktu. Neden Mısır’la kavga ettik? Orta Doğu’nun en güçlü ülkesi Mısır. Doğu Akdeniz’de Türkiye yalnızlığa mahkum edildi diyorum, Gemilerimiz var, tanımıyor musun, bayrağı bilmiyor musun? diyor. Merak etme beyefendi, bayrağı senden çok daha iyi bilirim. Hele ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturan bir genel başkana bayrak edebiyatı yapamazsın. Milliyetçilik, vatanın her çakıl taşına sahip çıkmaktır. Kıbrıs’ta Türk bayrağı dalgalanıyorsa rahmetli Bülent Ecevit’in sayesinde. Sen milliyetçilik diyorsun, hangi milliyetçilik? Vatanı sevmek, bayrağı sevmek, ona inanmak başka bir şeydir. Vatan sevgisi bir kişinin tekelinde değildir. 82 milyonun yüreğinde vatan da vardır bayrak da. Biz ayrım yapmayız” dedi.

“SIRA GELDİ YUKARIYI DÜZELTMEYE”

Türkiye’nin tüm komşu ülkeleriyle barış içinde olması gerektiğini vurgulayan Kılıçdarğolu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün temel ilkesi vardır. Birilerine bir şey söyleyeceksen, bütün komşularınla barışı sağlaman lazım. O nedenle savaş meydanlarından gelen Gazi Mustafa Kemal diyor ki; ‘Savaş meydanında kazanılan zaferler, ekonomik başarılarla taçlandırıldığı zaman Türkiye bağımsızlığını korur.’ Biz bunu yapmak zorundayız. Dünyanın en güzel ülkesiyiz, bir eksiğimiz var; yanlış yönetim. Türkiye yönetilmiyor. İstanbul’u, Ankara’yı, Adana’yı, Mersin’i düzelttik sıra geldi yukarıyı düzeltmeye” diye konuştu.

ERDEK’TE İLÇENİN ANAHTARI HEDİYE EDİLDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir programında Erdek’i de ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nu, Erdek Belediyesi önünde, Cumhurbaşkanına hakaret suçundan 11 ay 20 günlük hak mahrumiyet cezası Yargıtay tarafından onanan ve seçimi kazanmasına rağmen Erdek Belediye Başkanlığı görevinden İçişleri Bakanlığı’nca alınan Hüseyin Sarı karşıladı. Vekaleten belediye başkanlığı görevini yürüten Hasan Yapakçı’nın da hazır bulunduğu ziyarette Kılıçdaroğlu, Erdek Belediyesi’nce Cumhuriyetin değerlerinin korunarak, bölgeye gelenlere rahat tatil imkanı sağlama adına her türlü çabanın harcandığını kaydetti.

Belediyede konuşan Kılıçdaroğlu, “10 bin kişiye göre bütçeniz varsa ve yazın bu sayı 50 bine çıkmasına karşın bütçeniz aynıysa belediyenin yaptığı fedakarlığı bundan daha güzel anlatan rakamlar bulamayız. Gerçekten de olağanüstü bir çaba harcıyorlar. Bu çabanın gereği olarak da gelen bütün yurttaşlara ve buradaki vatandaşlara iyi hizmet sunmak istiyorlar. Bölgenin güzelliklerini biliyorum. Doğası var, denizi var, her şeyiyle olağanüstü bir yer. Belediye başkanının görevi de bu güzelliği korumaktır. Ben hepinizin huzurunda özverili çalışmaları dolayısıyla sayın belediye başkanımıza teşekkür ederim. Zaman zaman büyük zorluklar yaşıyoruz ama çevre belediyelerden destek alıyoruz. Bütün mesele şu; bir belediye eğer kendi gücünü aşan bir sorun ile karşılaşırsa doğal olarak bizim CHP’li diğer belediyeler devreye giriyor ve yardım yapıyor. Bu da yardım kültürünün ne kadar önemli olduğunun ve bu yardım kültürünün özelinde insana yardım etmek olduğunun herkesin bilmesi gerekiyor” dedi. Ziyarette CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, Hüseyin Sarı tarafından şehrin anahtarı hediye edildi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here