CHP İl Başkanı Sarı:Toplumun çimentosuyuz

0
154

CHP’nin kuruluşunun 96. yıldönümü Atatürk Anıtı’nda törenle kutlandı. CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Biz sadece siyasi parti değil bu toplumun çimentosuyuz, Türkiye Cumhuriyeti devletinin birleştirici gücüyüz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 96. yıldönümü törenle kutlandı. Teşkilat binasında buluşan partililer buradan hep birlikte Atatürk Anıtı’na yürüdü. Anıt’ta yapılan törende konuşan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemli bir sorumluluğu olduğunu kaydetti.

Sarı, “CHP, Cumhuriyetin öncesinde ilan edilen ve Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıran bir siyasetin bir mücadelenin bir emeğin bir önderin partisidir. CHP’de siyaset yapmak onurlu ve kıymetlidir. Bugün neden CHP’ye dev çınar deniyor. Çünkü bütün siyasi partilerin güvencesi ve çatısı CHP’dir. Bugün demokrasinin, hukukun savunucusu yine CHP’dir. CHP’nin tek görevi siyaset yapmak değildir. Toplumu ulus devlet bilincimizi bu mozaiği bir arada tutabilmektir. Genel Başkanımıza iki gün önce aşağılık bir saldırı yapılmıştır. Geçtiğimiz yıllarda Artvin’de teröristler tarafından saldırı yapılmıştı. Geçen sene Ankara Çubuk’ta saldırı yapılmıştı. Bizi korkutabileceklerini sananlar CHP’nin gücünü asla anlamamışlardır. Genel Başkanımızı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Şunu söylemek isterim ki; biz sadece siyasi parti değil bu toplumun çimentosuyuz. Türkiye Cumhuriyetinin ulus devletinin birleştirici gücüyüz. CHP’nin birleştirici gücünün yine hep birlikte ayakta tutacak olan CHP sevdalıları sizlersiniz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96. yıldönümü etkinlikleri Muhasebeciler Odasında düzenlenen kokteylle devam etti. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here