CHP, Lunapark alanı için imza topluyor

0
40

CHP İl Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkardığı eski lunapark alanının satışının önlenmesi için Kurtdereli Mehmet Pehlivan Heykeli önünde 4 gün sürecek imza kampanyası başlattı. İl Başkanı Serkan Sarı, “Kentimizin değeri olan, şu an lunapark arazisi olarak kullanılan Vergi Dairesi’nin yanındaki alanın satışına hep birlikte hayır diyebilmek için buradayız. Bu satışa engel olabilmek için halkımızı bu itirazımıza ortak olmaya ve bugün başlatmış olduğumuz imza kampanyasına da destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkardığı eski lunapark alanının satışının önlenmesi için 4 günlük imza kampanyası başlattı.

Kampanyanın açılışında konuşan İl Başkanı Serkan Sarı, “Bugüne kadar Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aradan geçen 6-7 yıllık süre içerisinde satmaktan ve Balıkesir’in değerlerini yok etmekten başka hiçbir şey yapmadığın bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu kenti beton kenti haline getirmelerini istemiyoruz. Bugün Balıkesir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde İtfaiyenin bulunduğu araziyi yaklaşık 50 milyon lira gibi bir bedele sattı. Onun önünde bulunan Fen İşleri deposunu yaklaşık 30 milyon lira gibi bir bedele sattı. Şehir Hastanesinin karşısındaki belediyeye ait olan iki büyük parselin bir tanesini 28,5 milyona, diğerini SGK’ya ve Maliyeye olan borçları karşısında devretti. Geçtiğimiz günleri hatırlarsanız Özel İdare binasını sattılar. SSK Hastanesi’nden devralmış oldukları SGK İl Müdürlüğünün bulunduğu alanı sattılar ve satmaya da devam ediyorlar. Bu kötü gidişe hep birlikte dur dememiz gerekiyor.

Bu sattıklarının karşılığında da kentimize kazandırdıkları hiç bir şey yok. Faiz ödemekten, borç ödemekten ve saltanat sürmekten başka bu kente sağladıkları bir katkı yoktur. Bir daha bu devrin adını tanımlamak istiyorum; Lale Devrini süren AKP Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın bu saltanat düşkünlüğüne hep birlikte dur diyeceğiz. Artık çocuklarımızın geleceği olan, kentimizin değeri olan böylesi alanları yok etmelerine, beton yığını haline getirmelerine müsaade etmeyeceğiz. Bu itirazımıza Balıkesir’de yaşayan bütün halkımızı ortak etmek üzere çağrıda bulunmak amacıyla burada toplandık. Balıkesir’in değerli hemşerileri, Balıkesirli sevgili dostlarım kentimize gelin birlikte sahip çıkalım, bu talana gelin birlikte dur diyelim.

Bugün verdiğim örnekleri gidin yerinde görün. Saat Kulesi’nin yanında, şadırvanın yanında dikilen o beton yığınına gidip hep birlikte bakabilirsiniz. Yeni bir beton yığını, yeni bir talan, yeni bir rant kapısı bugün Vergi Dairesi’nin yanındaki lunapark arazisinin bulunduğu alanda inşa edilmek üzere hazırlanıyor. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü satışı yapılacak. Bu satıştan önce halkımız burada ve Toplu Taşıma Merkezi’nde açmış olduğumuz imza kampanyasına destek olursa, halkımız eğer tepkisini gösterirse bu kenti yönetenler de bu satıştan vaz geçmek zorunda kalacaklar. Halkımıza, memleketimizde yaşayan vatandaşlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize rağmen eğer bu satışı yapıyorlarsa da sandıkta da cevaplarını açık ve net bir şekilde de alacaklardır. Gelin bir olalım. Balıkesir sevdalılarını kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz.

Biz bugünkü basın açıklamamızda halkımızı bu isyana ortak olmaya, beton yığını olan kentimizde bu yönetim anlayışına dur demeye ortak olmak üzere davet ediyoruz. Biz ranta değil, kente hizmet istiyoruz. Biz kentimizin değer kazanmasını, sosyal, kültürel alanların her geçen gün daha da artmasını istiyoruz. Bu alan geçtiğimiz yıllarda kültür merkezi olarak tahsis edilmiş bir alandır. Ama kağıt üzerindeki oyunlarla bunu alt etmeye çalışıyorlar. Bu alanı Atatürk Parkıyla birleştirerek, kentin içerisinde büyük bir meydan yaratabilecekken çocuklarımıza, yaşlılarımıza, kentin yaşayanlarına hizmet edecek bir doğal alana çevirme şansımız varken satmayı tercih ediyoruz. Neye hizmet ediyoruz? Kente mi ranta mı? Rant belediyeciliğine hep birlikte dur diyelim” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here