CHP Milletvekili Akın: Evinde kal Balıkesir

0
80

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir nüfusunun yüzde 15,2’sini yaşlıların oluşturduğuna dikkat çekerek, Evinde kal Balıkesir çağrısında bulundu. Akın, “Yaşlısı ve genci hepimize düşen sorumluluklar var. Bu yüzden kurallara ve uzmanların önerilerine uymalıyız” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, yaşlılara seslenerek sokağa çıkma yasağına uymalarını istedi. Balıkesir’de belediyelerin ve mülki idarelerin covid19 ile mücadelede büyük gayret gösterdiklerine dikkat çeken Akın, vatandaşların da alınan önlemlere uymasını istedi ve Evinde kal Balıkesir çağrısında bulundu.  Akın, “Yaşlı nüfusu olarak Balıkesir Türkiye’de 6’ıncı sırada yer alıyor. 187 bine yaklaşan 65 ve üstü yaşa sahip bir nüfusa sahibiz. Covid19 nedeniyle kaybettiğimiz hastaların sadece ikisi hariç hepsinin ileri yaşta oldukları açıklandı. Hepinizi çok seviyoruz ve sizlere ihtiyacımız var. Zor günlerden geçiyoruz. Birlikte başaracağız ve yarınlar bizim” dedi.

“VİRÜS HEPİMİZE BULAŞABİLİR”

65 yaş üstü denince sanki bir tek hastalık onlara bulaşmış gibi düşünülmemesi gerektiğinin altını çizen Akın, şunları söyledi: “Bu konuda çok yanlış tavır ve olaylara tanık oluyoruz. Biz, yaşlılarımıza saygılı ve hürmet eden bir milletiz. Bu bir yaşlılık hastalığı ya da salgını değil. Bu hepimize bulaşan bir virüs. Bizler için birer hayat rehberi olan, aile ve toplumumuzun en temel yapı taşını oluşturan yaşlılarımız bizlerin dünü, bugünü ve yarınıdır. Bizlerin büyüklerimizin hayat tecrübelerine, torunlarının da onların sevgisine ihtiyaçları var. Lütfen hastalanmamak için evlerinizden çıkmayın. Kurallara uyun ve sizin için önerilen tavsiyelere uyun.”

Akın, gençlere de seslenerek, “Bana bir şey olmaz demeyin. Genç insanlarımız da bu hastalığa yakalanıyor. Belki uzmanların açıkladığı gibi kurtulma oranları yüksek ama büyüklerimizi düşündüğümüzde onların hayatını tehlikeye atacak rahatlıkta olunmamalı. Unutmayın toplum olarak bu salgınla mücadele ediyoruz. Herkes büyük fedakarlıkla sürece katkı sunma çabasında. En çok da gençlerimize büyük sorumluluk düşüyor” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here