CHP Milletvekili Akın: Tanzim satış, sosyal belediyecilik ürünü

0
64

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, 70’li yıllarda İzmir Belediye Başkanı olan CHP’li İhsan Alyanak’ın ‘Tanzim Satış’ uygulamasının iktidar tarafından da hayata geçirilmesini olumlu bulduklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, sosyal belediyecilik anlayışı ile millet için ve milleti düşünülerek yapılan her projenin hayata geçmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Akın, “CHP’nin yıllar önce başarıyla uyguladığı tanzim satış projesinin, esinlenerek de olsa iktidar tarafından hayata geçirilmesini olumlu buluyorum. Umuyorum ki seçim yatırımı olarak geçici bir proje değildir. Türkiye’nin CHP’nin projelerine ihtiyacı var” dedi.

Akın, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği tanzim satış uygulamasına önümüzdeki hafta Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri tarafından başlanacağı duyuruldu. Tanzim satış uygulamasına göre, belediyeler, belirledikleri noktalarda tanzim satış yerleri kuracak. Belediyeler tarafından üretici hallerinden satın alınan meyve ve sebzeler düşük karla vatandaşa satılacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığım sürecinde Balıkesir’deki ziyaretlerimde sık sık dile getirdiğim TANSAŞ modeli ile benzerlik taşıyan uygulamanın iktidar tarafından da hayata geçirilmesini olumlu buluyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here