CHP Milletvekili Aytekin: İlçelere AFAD kurmayı düşünüyor musunuz?

0
166

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan İçişleri Bakanlığı bütçesinde CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, Türkiye’deki birçok ilçenin ortak talebini Bakan Soylu’ya yöneltti.

AFAD’ın il merkezlerinde teşkilatlandığını hatırlatan CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilçe merkezlerinde AFAD organizasyonu kurmayı düşünüyor musunuz diye sordu.

Aytekin, “Birçok ilimizde, nüfusu yoğun ilçelerimiz var. Bu ilçelerimiz il merkezlerine uzak. Olası bir afet anında, koordinasyonun sağlanması için AFAD’ın merkezden ilçelere ulaşımı ciddi bir zaman alacak. Nüfusu belirli bir sayıda olup, il merkezlerinden belirli mesafede uzak ilçelerde AFAD örgütlenmesi kurmak, afetlere müdahalede zamanla yarışma konusunda ciddi avantaj sağlayacak. Konu siyaset üstü bir konu olduğu için, kanun teklifi yaparak reddedilmesine içimiz el vermez. İlçe merkezlerinde AFAD organizasyonu kurmayı düşünüyor musunuz?” dedi.

Aytekin, “Balıkesir’in Bandırma ve Edremit ilçelerin merkeze uzak. İlçe merkezlerinde AFAD organizasyonunun kurulması olası bir afet anında zamanla yarışma konusunda avantaj sağlayacak. Konuyu bakan yardımcısı Muhterem İnce’yle de görüşmüştük. Bu konu siyaset üstü bir konu. İlçelerde AFAD organizasyonu kurmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here