CHP Milletvekili Şahin: Atatürk Memleketin Çehresini Değiştirdi

0
152

‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ nedeniyle açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, dünya tarihinde ölümünün üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen hayatın bir dakikalığına durduğu tek kişinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.

Şahin, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıllık ömründe dünya ve Türk tarihini değiştirecek gelişmelere imza attı. Hayatında umutsuzluğa yer olmayan Mustafa Kemal, bugün miras bıraktığı ilkeleriyle bizlere bu sıkıntılı günlerde halen ışık olmaktadır.

Atatürk, yaşadığı yüzyılın en seçkin siması olarak akıl ve bilimi yol gösterici olarak belirlemiş, bu yol ile memleketin tüm çehresini değiştirmiş ve çağdaş bir toplum yaratma uğruna her türlü imkansızlığa karşı mücadele vermiştir. Atatürk silah arkadaşlarıyla birlikte, İstiklal Harbini kazanarak asil Türk milletinin yeniden, daha güçlü ve saygın bir şekilde modern dünyanın seçkin bir üyesi olmasını sağladı. Tam bağımsızlığın formülü; milletin egemenliği yanında ekonomik egemenlik ile birlikte ele alınması gerekiyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ekonomimizin daha fazla dışa bağımlı hale geldiği ve kötüye gittiği bu günlerde çok daha iyi anlıyoruz. Bizler Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkmayı kendimize bir görev olarak biliyor, her alanda güçlü, itibarlı ve müreffeh bir ülke olma yolunda canla başla çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin azim ve kararını zafere taşıyan eşsiz ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yılında sonsuz özlem, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here