CHP’de Sarı farkı

0
33

CHP’nin 37. İl kongresinde İl Başkanı Serkan Sarı, eski il başkanı Ender Biçki ve eski merkez ilçe başkanı Ömür Boyuer yarıştı. Sarı aldığı 341 oyla yeniden il başkanı seçilirken, Biçki 267 oy aldı. Boyuer’e ise sadece 19 oy çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 37. İl kongresi Gala Yaşam Aktivite Merkezi’nde yapıldı. Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu’nun yaptığı kongrede İl Başkanı Serkan Sarı 363, eski il başkanı Ender Biçki 196, eski merkez ilçe başkanı Ömür Boyuer ise 72 imza ile aday oldu.

SEÇİM GEÇ BAŞLADI

Hilmi Okur ve Ali Kesen yeterli imzaya ulaşamayınca aday olamadı. 644 delegenin oy kullandığı seçim adayların oy pusulalarındaki eksiklik nedeniyle geç başladı.

Oy kullanma işlemi gecikince sayım da geç saatlere kadar uzadı. CHP İl Başkanı Serkan Sarı açılış konuşmasında; “Bu kongre CHP’yi iktidara taşıyacak kadroları belirlediğimiz bir kongre olacak. Pazartesi gününden itibaren partimizi iktidara taşımak için çalışacağız” dedi.

“ÇARESİZ KALDIK”

Divan Başkanı Aykut Erdoğdu ise; AKP iktidarını eleştirirken, 31 Mart’taki yerel seçimlere de değindi. Balıkesir Büyükşehir’de başkan adayı Ahmet Akın’ı geri çekmek zorunda kaldıklarını hatırlatan Erdoğdu, “Manisa, Denizli, Balıkesir yürek yaramız oldu. İttifak gereği Balıkesir’de de çaresiz kaldık” dedi. Tüm partililerden 0 506 333 36 34 nolu telefonu kaydetmelerini ve WhatsApp’a isimlerini, yaşadığı ilini ve görevini yazmasını isteyen Erdoğdu, sosyal ve ekonomik gelişmelerden partilileri sürekli haberdar edeceklerini açıkladı. Bazı çevrelerin kongrede kavga çıkmasını istediğini iddia eden Erdoğdu, “CHP’liler birbirinin kardeşidir, yoldaşıdır. Tüm partililerin kongre boyunca sorumluluk içinde davranmasını bekliyorum” diye konuştu.

ESKİ YENİ VEKİLLER KONGREDE

Kongreye milletvekilleri Ahmet Akın, Ensar Aytekin ve Fikret Şahin ile eski milletvekillerinden Hasan Tahsin Uzun, Orhan Sür, Mehmet Tüm, Sedat Pekel, Namık Havutça, Ergün Aydoğan, Demokrat Parti İl Başkanı Işın Gümüşyay, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney de katıldı. Kongrenin başında blok liste ile seçime gidilmesi ile ilgili önerge oylanırken, partililerin çoğu bu yönde oy kullandı. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here