CHP’den öğrencilere kırtasiye desteği

0
145

CHP Karesi İlçe örgütü Sakarya Mahallesi’nde açtığı parti bürosunda ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu. CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, “Uzaktan eğitime ulaşamayan öğrencilerimiz için merkez de parti binamız salonlarını ve Sakarya Mahallesindeki büromuzu ücretsiz internet erişim alanı haline getirdik” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karesi İlçe örgütü, Sakarya Mahallesi’ndeki bürosunda Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin’in de katıldığı etkinlikte öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttı. İlçe Başkanı Dilek Yalçın, “İnternete ulaşamayan öğrencilerimiz , büromuz ve ilçe merkezimizde bu hizmeti ücretsiz alabileceği gibi uzman öğretici danışmanlarımızdan da destek alabilecekler. Sakarya Mahallesi büromuzda bulunan sosyal marketten öğrencilerimize ihtiyaçlarını ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan katkılarıyla gücümüzü arttıran Tolga Tosun nezdinde Bandırma Belediye Başkanlığımıza ve Balıkesir Milletvekilimiz Fikret Şahin’e bu vesile ile teşekkür ederiz.

Bir tarafından tutmaya çalışsak da elbette çözüm bizim çabalarımızla değil Genel Başkanımızın üstünde durduğu önerilerin hükümetçe uygulamasıyla yaşama geçecektir. Devletin zorunlu öğretim kapsamında 54 bin 715 okul bulunmaktadır, 13 bin 805 özel okul var. Toplam derslik sayısı 588 bin 10. Derslik başına devlet okullarında 26 öğrenci düşmektedir. Devlet okuluna gidenlerden 3 milyon 17 bin öğrencinin evinde internet yok. Ayrıca 754 bin 429 öğrencinin evinde televizyon yok.

Pandemi koşullarına uygun olarak en az 57 bin yeni dersliğe ihtiyaç var. Önerilerimiz; Milli Eğitim Bakanlığı’na gerekli kaynak sağlanarak derslik ihtiyacı giderilmelidir. Gerektiğinde bazı köy okulları yeniden açılmalıdır. Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynak sorunu yaşıyorsa yer tahsisi yapılmak koşuluyla CHP’li belediye başkanları kendi bölgelerinde yapmaya taliptir. Belediye eğitim birimlerinin  binaları MEB’e tahsis edilmelidir. Yeni dersliklerin hizmete girmesiyle birlikte ihtiyaç duyulan 92 bin öğretmenin ataması zaman geçirilmeden atanamayan  öğretmenlerimizden yapılmalıdır. MEB ‘Senin de televizyonun olsun’ kampanyasını başlatmalıdır. Fatih Projesi adıyla deneme döneminde bile büyük yağma yapılan tabletler tüm ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılmalıdır. Bu yönde yeni sosyal kampanyalar düzenleneceği gibi ‘Bizbize yeteriz kampanyasında’ oluşturulan fon buna vakfedilmelidir. Belli dersler tüm kanallarda eş zamanlı verilmeli derslere ulaşım yaygınlaştırılmalıdır” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here