CHP’nin doktor vekili Şahin açıkladı: Vaka sayısı 200’ün altına indi

0
253

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, parti binasında düzenlediği toplantıda geçtiğimiz haftalarda günde 250-300 olan koronavirüs vaka sayısının 200’ün altına indiğini açıkladı. Şahin, aşı tartışmalarına da değinerek, “Aşı temin edildiğinde yaptırmanın büyük faydası var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, parti binasında İl Başkanı Serkan Sarı, Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ile birlikte düzenlediği toplantıda korona virüs ve aşı çalışmalarını değerlendirdi.

“BALIKESİR İYİ SINAV VERDİ”

Covid salgınında olağanüstü dönemi yaşadığımızı kaydeden Şahin, “Bu mücadele en büyük takdiri sağlık çalışanlarımız hak ediyor. 300’ü aşkın sağlık çalışanımız hayatını kaybetti. Balıkesir olarak bu mücadelede güzel bir sınav verdik. Balıkesir’de kurallara gayet riayet ediliyor, diğer illere göre durumumuz oldukça iyi. Hastane ve yoğun bakımlarda büyük bir sıkıntı yaşamadık. Balıkesir, Türkiye’nin diğer illerine göre iyi durumda. Balıkesir’de geçtiğimiz haftalarda günlük vaka sayısı 250-300 civarında iken şu an bu sayı 200’ün altına inmiş durumda. Balıkesir’de tedavisi devam eden hasta sayısı 2 bin civarında. Servislerimizde ve yoğun bakımlarımızda da sıkıntı görülmüyor” dedi.

“AŞI OLMAKTA BÜYÜK FAYDA VAR”

Kamuoyundaki aşı tartışmalarına da değinen Şahin, “Bilim insanlarının önerdiği şudur ki aşıyı temin ettiğimizde yaptırmamızda büyük fayda var. Türkiye’ye gelen aşıların faz 3 çalışmaları devam ediyor. 12 bin kişinin hayatını kaybettiği salgında normal aşı sonuçlarını bekleyemezsiniz. Bu erken sonuçların alınarak bir an önce aşılamanın yapılması zorunluluk. Tüm ülkelerde aşıya acil kullanım onayı vererek başlamaya çalışıyorlar. Tıp evrenseldir, aşının menşei önemli değil” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here