CHP’nin Doktor vekili Şahin: Türk Tabipler Birliği’ne saldırı halk sağlığına saldırıdır 

0
98

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, Türk Tabipler Birliği’nin kapatılması konusunda yapılan açıklamaları eleştirdi. Şahin, “Türk Tabipler Birliği ülkemizin yüz akıdır. TTB’ye saldırı halk sağlığına saldırıdır” dedi.

Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) Türkiye’deki hekimlerin örgütlü sesi olduğunu ve Anayasal güvence altında 6023 sayılı kanun ile kurulmuş kamu niteliğinde bir kuruluş olduğunu hatırlan CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, “Türk Tabipler Birliği, Türk halkının sağlığını korumak ve herkesin kolay ulaşabileceği kaliteli ve uygun maliyetli sağlık hizmeti için çalışan, hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının haklarını korumak için kurulmuş bir kuruluştur. 1953 yılından bugüne Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin de bir koruyucusu olarak yaşama ve yaşatma mücadelesinde tarihsel sorumluluklarını yerine getirmektedir. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde suçun vatandaşa, yükün hekimlere ve sağlık çalışanlarına yüklendiğini, Covid19 salgınının bilimsel yöntem, şeffaflık ve koordinasyondan uzak yönetildiğini hatırlatmak birliğinin tarihi ve mesleki sorumluluğudur. Türk Tabipler Birliği’nin kapatılması yönünde yapılan akıldan ve bilimden uzak tüm açıklamaların karşısında duracağız. Türk Tabipler Birliği ülkemizin yüz akıdır” dedi.

Salgındaki kötü yönetim sürdükçe sağlık çalışanlarının hedef gösterilmeye başlandığının altını çizen Şahin, “Salgının ilk günlerinden itibaren Sağlık Bakanı ve mevcut iktidar kendisine bir başarı hikayesi yazmaya çalıştı. Gelinen noktada ortaya çıkan açık başarısızlık, önce vatandaşlarımıza ardından ise hekim ve sağlık çalışanlarımıza yüklenmeye çalışıldı. Bugünkü noktada ise halk sağlığı için salgının ilk günlerinden itibaren canını dişine takarak; bilimsel ve doğru verileri paylaşan ve sağlık çalışanlarına sahip çıkan Türk Tabipler Birliği hedef gösteriliyor. Türk Tabipler Birliği’ne saldırı halk sağlığına açık bir saldırıdır. Temel hak ve özgürlüklere yönelik saldırılara karşı durmadan emek veren, demokrasi ve halk sağlığı için mücadele eden Türk Tabipler Birliği’nin her daim yanında; pandemi döneminde kendi başarısızlıklarını örtbas etmeye çalışan, sağlıkçıları hedef gösteren, yalan işe yaramayınca saldırganlaşan her türlü zihniyetin de karşısındayız” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here