CİMER’e şikayet ediyorlar!

0
110

Ekonomik sorunlar yaşarken, idari anlamda da yalnızlığa terk edilen Balıkesirspor BALTOK’un taraftarları Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yaptıkları başvurular ile farkındalık yaratmaya çalışıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın sözünde durmadığını dile getiren kırmızı-beyazlı taraftarlar, bu durumun başkanın ilk vukuatı olmadığının da altını çiziyor.

Transfer yasağı ve ekonomik sıkıntılarla bir sezonu daha geride bırakan Balıkesirspor BALTOK’da yaşanan belirsizlik, taraftarları farklı arayışlara itti. Son dönemde belediye başkanları tarafından işaret edilen isimler tarafından yönetilen kırmızı-beyazlı kulüp, maddi sorunlardan bir türlü kutulamıyor. Eski oyuncuların alacakları nedeniyle son iki sezonda ikinci kez FIFA’dan transfer yasağı alan kulübün 9 Mayıs’ta yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda da yönetime talip çıkmadı.

Kulübün yaşadığı sorunların, belediye başkanları tarafından belirlenen başkan ve yönetim kurullarının hatalı uygulamalarından kaynaklandığının altını çizen taraftar, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Balıkesirspor BALTOK’a destek vereceğine dair sözlerinin arkasında durmadığını belirtiyor.

Kırmızı-beyazlı taraftarların CİMER’e yaptığı başvuru metni şöyle:

“Ben, Balıkesir’de yaşayan ve Balıkesir şehrinin takımı Balıkesirspor’u tutan bir vatandaşım. Şehrimizin yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz verdiği sözleri tutmuyor!

Seçimlerden önce katıldığı programlarda, seçim propagandasında ve gönderdiğim görüntülerden birinde mevcut olduğu gibi şehrin farklı noktalarına ‘Yücel Yılmaz ile Şampiyon Balıkesirspor’ yazılı bilboardlar ile Balıkesirspor’a destek olacağını ve başarılı olması için mücadele edeceğini belirtmiştir.

Yeni görevinde bir aylık süreyi geçmesine rağmen herhangi ciddi bir adım atmamış ve seçimden sonra bile verdiği sözleri yerine getirmemiştir!

Yücel Yılmaz ile Balıkesirspor camiasının arasında bu yaşanan da ilk değildir! Daha önce Karesi Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde de yine gönderdiğim görüntülerde mevcut olduğu gibi biz Balıkesirspor taraftarları ve Balıkesirspor camiası ile sorunlar yaşamıştır.

Balıkesirspor’a gelecek bağışı, Karesi Basket takımına aktarmışlar ve bu konuyla alakalı mercek altına alınmışlardır. Balıkesir şehrinin en büyük markası Balıkesirspor için, kulübün kapısına kilit vurun demişlerdir! Karesi Basket, yağlı güreşler ve deve güreşleri üzerinden bir rant düzeni kurmuşlardır!

Geldiğimiz noktada, belediyelerimizi inanılmaz bir şekilde borçlandırmışlardır ve tasarrufu kendilerinin yapması lazımken, Balıkesirspor’umuza bedelini ödettirmeye çalışmaktadırlar! Balıkesir halkının sabrını daha fazla zorlamamaları için gereğinin yapılmasını talep ediyorum.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here