Çınarlarla fidanlar buluştu

0
212

Nazende Kurşun Anaokulu Yıldızlar Sınıfı öğrencileri anneanne ve babaanneleriyle buluştuğu ‘Çınarlarla Fidanlar Bir arada’ projesinde öğrenciler projenin Balıkesir ayağının başarılı bir şekilde sürdürülmesine katkı sağladı.

Proje kapsamında minik öğrenciler anneanne ve babaanneleriyle okul sıralarında buluştu. Torunlarının oyunlarına eşlik eden büyükler sanat etkinliklerine katılıp birlikte kurabiye yaptı.

Okul öncesi Öğretmeni Asude Yılmaz Günaydın amaçlarının iki nesil arasındaki bağı güçlendirmek olduğunu belirterek, “Sınıfımızda yaptığımız aile katılımı etkinliklerinde çocukların annelerini sınıfta faaliyetlere katılımını gördüklerinde çok mutlu oluyorlardı. Bunun yanında etkinliklerde anneanne ve babaannelerini de görmeleri onlara ayrı bir heyecan ve mutluluk verdi. Çocuklar büyük bir heyecanla kendi büyüklerine sıranın ne zaman geleceğini merak ediyorlar. Önce sınıfımıza gelen büyüklerimizin ellerini öperek unutulmaya yüz tutmuş en önemli değerimiz olan saygıyı öğreniyor. Birlikte kurabiyeler yapıp çiçek ekiyorlar. Ayrıca bizleri bu günlere getiren değerli büyüklerimizi bir kenarda işe yaramaz ve yalnız hissetmemelerini istiyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here