Çoban Ateşi Hareketi Balıkesir’de

0
245

Devlet eski bakanlarından Rifat Serdaroğlu, Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı olarak Balıkesir’e geldi. Serdaroğlu, Teras Kafe’de vatandaşlarla bir araya geldi. Merkez sağda konumlanan Çoban Ateşi Hareketi’nin 1,5 yıldır pek çok ilde örgütlendiğini ve partileşme hareketinin hız kazandığını söyledi.

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, Türkiye’nin geleceğini iyi görmediklerini, gençlerin önünü açmak istediklerini söyledi. Serdaroğlu, “18 yıldır iktidarda olan AKP, devleti çökertme noktasına getirdi. İYİ Parti olmadı. Türk milletine doğruları söylüyoruz. En büyük kötülüğü dinimize yapıyorlar. Türk askeri, başımızın tacı. CHP, muhalefet olmaktan mutlu” dedi.

Balıkesir’de vatandaşlarla bir araya gelen Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, Türkiye’nin, geleceğini iyi görmediğini söyledi. “Memleketin çivisi çıktı” sözleriyle hükümeti eleştiren Serdaroğlu, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne, son darbenin vurulmak istendiğini öne sürdü. “Türk milleti bu günleri arar” sözleri ile endişelerini dile getiren Serdaroğlu, “Muhalefet yok. İş alemi korkuyor” dedi.

“İNSANLAR YENİ OLUŞUM İSTİYOR”

1.5 yıldır Türkiye’yi gezdiğini, gençlerin önünü açmak istediğini, gençlere “Gelin sahip çıkın” dediğini anlatan Serdaroğlu, yaptığı değerlendirmede, “İnşallah Balıkesir’de güzel sonuç alırız. İnsanlar yeni oluşum istiyor. Bu iş devamlı mücadele istiyor. Türkiye, çöktü gidiyor. Onun için bir araya gelmemiz lazım. Bunu gittiğim her yerde söylüyorum. Diğer partilerden ayrılanlar, pusu da bekliyor” dedi.

“DEVLETİ ÇÖKERTME NOKTASINA GETİRDİLER”

Çoban Ateşi isminin Kurtuluş savaşından geldiğini, bu harekette eski siyasetçi, eski milletvekillerinin olduğunu anlatan Serdaroğlu, 18 yıllık AKP iktidarının, devleti çökerme noktasına getirdiğini öne sürdü.

İYİ Parti’nin beklentileri karşılayamadığını iddia eden Serdaroğlu, kendilerinin siyasetten bir beklentilerinin olmadığını ifade ederek, “Türk insanına yepyeni siyasi bir tablo vermek istiyoruz. Bizim oluşumumuzda Genel Başkanı 50-60 bin kişi seçecek. Geçmişte hatalarımız oldu. Türk milletine doğruları söylüyoruz. Hakkımda yüze yakın dava var. Mahkemeden mahkemeye koşuyoruz. Türkiye’de adaletin bu hale düşmesinden üzgünüm. Hukuk devletini kaybetmekle kalmadık, Cumhuriyeti bitirmek istiyorlar. Bu iktidar döneminde en büyük yolsuzlukları gördük. Reza Zarraf kimdir? AKP’den bir kişi bunları dile getirmiyor. En büyük kötülüğü, dinimize yapıyorlar. AKP iktidarı bir an önce demokratik yollarla indirilmeli. Suriye’de yalan bir senaryo var. Türkiye’ye gelen Barzani’yi bunlar alkışlattı. Barzani’nin oğlu ile petrol alışverişi yapıyorlar” diye konuştu.

“TAYYİP BEYİ, SİVİL MAREŞAL YAPARLAR”
Suriye konusunda AKP’yi suç ortağı olarak itham eden Serdaroğlu, şöyle devam etti: “Türk askeri başımızın tacı. İnşallah askerimize bir şey olmaz. Kobani’den bunların geçmesine izin veren bunlar. Mücadele yapacaksan, silahlar gitmeden yapacaktın. Tayyip Beyi sivil mareşal yaparlar. Zamlar yağmur gibi yağıyor. Doğruları söyleyenlerin peşine düşüyorlar. Çalıyorlar ama çalışıyorlar anlayışı devam edemez. Çare demokrasi yollarında. CHP, muhalefet olmaktan mutlu.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here