Çölyak hastalarına Altıeylül desteği

0
124

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ilçede yaşayan Çölyak hastası çocuk ve yetişkinleri belediyede ağırlayarak, vatandaşlara glütensiz gıda yardımında bulundu.

Altıeylül’de 32 çölyak hastası vatandaşın glutensiz gıda ihtiyaçları belediyeye bağlı Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM)  tarafından karşılandı. ALGEM yetkilileri, Ramazan ayı haricinde de 14 çölyak hastasının ihtiyaçlarını karşıladıklarını bildirdi.

Belediye Başkanı Hasan Avcı, glutensiz gıdaların gerek fiyatı gerekse temini konusunda zorluklar olduğunu, bu zorlukları bir nebze azaltmak için Çölyak hastalarına gıda desteğinde bulunduklarını bildirdi.

Avcı, “Belediye olarak hemşehrilerimizin yanındayız. Bugüne kadar onlara elimizdeki olanaklar dahilinde hep yardımcı olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biz, elimizdeki tüm imkanlar onlara sunmaktan ve çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluğu görmekten dolayı son derece sevinçliyiz. İnşallah Cenab-ı Allah şifa bekleyen tüm hastalara derman verir” dedi.

Balıkesir Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Suna Dadak da desteğin ve dayanışmanın önemine dikkat çekerek, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya ve ALGEM yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür etti. (balikesir24saat)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here