Coşkuyla Sona Erdi

0
123

50’ye yakın söyleşinin, 200’e yakın yazarın, gazetecinin, milletvekilinin, belediye başkanının, 69 yayınevinin katıldığı, on binlerce kitapseverin takip ettiği ve dokuz gün süren 3. Edremit Kitap Fuarı coşkulu bir havada sona erdi.

3’ncü Edremit Kitap Fuarı sona erdi. Kapanış töreninde konuşan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, fuara destek veren herkese teşekkür etti. Arslan, “Sizden aldığımız büyük güçle seneye dördüncü Kitap Fuarı’nı daha da güçlü yapacağız” dedi.

Fuarın son günü, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hancerli, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, dayanışma amacıyla Silivri’de tutuklu olan CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem’in kitaplarını imzaladı. Gazeteci Barış Terkoğlu, İsmail Saymaz ve yazar İhsan Eliaçık’ın söyleşileri ise oldukça etkileyiciydi.

Fuarın son günün ilk söyleşisini Avcılar Belediye Başkanı Turan Hancerli, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi yaptı.

HANÇERLİ: ASIL HİZMET YOKSULA VE DEZAVANTAJLI GRUPLARA OLMALI

Merkezi yönetimin yerel yönetimlere müdahaleler edeceğini biliyoruz ama buna rağmen başka bir yerel yönetim mümkün” diyen Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli şunları söyledi:

GSMH’nın yüzde 82’si hala merkezi hükümet kullanıyor. Yerel yönetimlerin, belediyelerin kullandığı kaynak ise sadece yüzde 18.  Yerel yönetimlerin kaynakları çok sınırlı. Ancak vatandaş açısından en çok hizmet aldığı yer belediyeler, bu sistem değişmeli, belediyelerin kaynakları artmalıdır. Yerel yönetimlerde de israf var ama asıl israf merkezi yönetimlerde.

Genel Başkanın yerel yönetimler için 7 emri önemli. Kaynaklar şeffaf ve hesap verebilir olmalı. Harcadığımız her kuruşunun hesabını halka vereceğiz. Asıl hizmet yoksullara, darda olanlara, dezavantajlı gruplara olmalı, biz de bu gruplara hizmeti birinci sıraya koyacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here