Daha yeşil Altıeylül için çalışıyoruz

0
73

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, 2019’un son günlerine yaklaşırken Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi. “Daha yeşil bir Altıeylül için çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 2019’da yeşil alan ve park alanlarının yapım ve bakımı, ortak alana hizmet veren kaldırımlarda yabani otların temizliği ve çimlerin biçilmesi, yeşil alanlarda ilaçlama faaliyetleri, oyun gurupları ve fitness aletlerinin kurulum ve onarımı, ağaç budama, elektrik ve sulama sistemlerinin oluşturulması ve aydınlatma faaliyetlerini gerçekleştirdiğini söyledi.

Avcı, ekiplerin ağaç budama işlerinin de yaparak elde edilen ağaçları yakacak haline getirerek ALGEM vasıtasıyla tespit edilen ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını bildirdi. Belediye Başkanı Hasan Avcı, Park ve Bahçeler Müdürü Gülriz Acar ile birlikte yılsonu değerlendirmesi kapsamında incelemelerde bulundu.

Yeşil alanlara ve çevreye verdikleri öneme dikkat çeken Avcı, “2019’un sonuna geldiğimiz şu günlerde bir yıl boyunca yapmış olduğumuz çalışmaları değerlendirerek 2020’de yapılacak çalışmaların daha iyi, daha güzel nasıl yapılacağı konusunda da planlama yapıyoruz. 2019’da sahada fen işlerimiz, park bahçeler, temizlik işleri ve diğer ekiplerimiz ile dolu dolu hizmet vererek geçirdik.

Öncelikle bu süreçte sahada gece demeden gündüz demeden sıcak-soğuk demeden emek veren tüm personelimi tebrik ediyorum, onlarla gurur duyuyorum. Bizler geleceğe umutla bakan Altıeylül için personelimizle beraber aynı aşkla aynı şevkle çalışıyoruz. Onlar bu kadar omuz vermeseler biz de vatandaşımıza hizmet vermek için yeterli ivmeyi yakalayamayız. Personelime teşekkür ediyorum” dedi.

Avcı, 2019 yılında mevcut parklara 6 yeni park daha ilave ettiklerini kaydederek, “12 bin metrekareden fazla yeni park alanı inşa ettik. Bu parklarımızda 6 dönüme yakın alanı Altıeylül’e yeşil alan olarak kazandırmış olduk. 4 bin metrekare yürüme yolu yansıra, bin 260 metrekare çocuk oyun alanı, 30 adet çocuk oyun gurubu ve özellikle de hanım kardeşlerimiz için 20 farklı yere fitness spor aletlerini vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Biz büyük bir şevk ile Altıeylül için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here