Debelenir giderler 

0
99

Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, gençlik zirvesinde gençlerle bir araya gelip öğüt verdi. Kurtulmuş, “Siyasetin, toplumsal çalışmaların esası; iddia, irade ve ahlaktır. Bu üçü bir arada olmadan çalışmaların başarılı olması, ileriye doğru gitmesi mümkün değildir. Ahlaktan kastımız sadece bireysel ahlak değil, sistem ahlakıdır. Temel bir iddiası olmayanın, toplumuna söyleyecek bir sözü olmaz. Günlük faaliyetler arasında debelenir ve maalesef bir sonuç elde edemez” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen ‘Gençlik Kuruluşları Birliği Gençlik Zirvesi’ne katılan Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, gençlere “Türkiye’yi Geleceğe Taşımak” adında bir sunum gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Gençlik Kuruluşları Birliği (GKB) üyesi 500 genç; fikirlerini beyan etmek ve önümüzdeki bir yılın planlamasını yapmak için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Balıkesir’de buluştu.

“GENÇLERLE SÜREKLİ BİR ARAYA GELİYORUZ”

‘Gençlik Zirvesi’nin açılışında konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gençleri Kuvayı Milliye şehri Balıkesir’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Yılmaz, “Hepimiz bir dönem genç olduk ve gençliğimizde neler yaptığımızı kendimiz biliyoruz. Hayatta önemli taşlar vardır. Hepimizin farklı ilgi alanları, becerileri var. Bir yerel yönetici olarak sürekli gençlerle bir araya geliyoruz. Gençlik Kuruluşları Birliği’ne çok teşekkür ediyorum. Böylesine anlamlı ve önemli bir toplantıda sizleri bir araya getirerek, bir planlama yapmak üzere Balıkesir’de buluşturdular. Bizler de elimizden geldiğince destek olduk. İnşallah, Balıkesir’de çok güzel kararlar alırsınız. Bu zirvede hayırlara vesile olacak stratejik planlar yaparsınız ve Balıkesir’imizden hoş bir anıyla ayrılırsınız. Tüm genç arkadaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Toplantıda, gençlere ‘Türkiye’yi Geleceğe Taşımak’ konulu bir sunum gerçekleştiren Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, toplantıya büyük destek veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ SİZLERİN OMUZLARINDA YÜKSELSİN”

Milli Mücadelenin sembol kenti olan, Balıkesir’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Kurtulmuş, “Derdimiz, Türkiye’yi geleceğe taşımak. Burada STK’larımız var. Bu kuruluşlarımızın; bir kısmı iktisadi hayatla ilgili çalışmalar yapıyor, bir kısmı eğitim çalışması yapıyor, bir kısmı insani yardımlar alanına odaklanan kuruluşlarımız, bir kısmı üniversite ve lise çalışması yapan kuruluşlarımız var her birine teşekkür ediyorum. Allah; ufkunuzu açsın, yolunuzu aydınlatsın, göğsünüze gençlik versin ve Türkiye’nin geleceği sizlerin omuzlarında çok daha güzel bir şekilde yükselerek ileriye gitsin. Her siyasi fikrin, her medeniyet iddiasının, her büyük toplumsal hareketin bazı temel özelliklere sahip olması gerekli. Siyasetin, toplumsal çalışmaların esası; iddia, irade ve ahlaktır. Bu üçü bir arada olmadan çalışmaların başarılı olması, ileriye doğru gitmesi mümkün değildir. Ahlaktan kastımız sadece bireysel ahlak değil, sistem ahlakıdır. Temel bir iddiası olmayanın, toplumuna söyleyecek bir sözü olmaz. Günlük faaliyetler arasında debelenir ve maalesef bir sonuç elde edemez” dedi.

“MİLYONLARIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKTIĞI BİR ÜLKEYİZ”

Bugünün Türkiye’sinin şartlarında, geçmişle geleceğin birleştirildiğinde 5 temel iddianın olması gerektiğini belirten Kurtulmuş, “Birincisi, Türkiye’nin istikrarlı ve güçlü bir ekonomiye sahip olması için mücadele etmek. İkincisi, güçlü bir demokrasinin olması, diğer üçü de; toplumsal istikrar, devlet ve millet kaynaşması olmasıdır. Güçlü ve etkili bir dış politikaya sahip olmak, millet varlığına sahip çıkmak, içeride birlik ve dışarıda dostlarla ittifak içinde olunması lazım. Türkiye diyerek üzerinde konuştuğumuz coğrafya sadece 82 milyondan ibaret, sadece 786 bin kilometreden ibaret bir alan değildir. Türkiye dediğimiz, bu millet varlığı tabirini de bugünden itibaren altını çizerek hafızalarımızda tutalım, büyük bir millet varlığına sahip olan bir ülkeyiz. Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar, Fas’tan Endonezya’ya kadar dünyanın her yerinde dostlarımız, yurttaşlarımız, dindaşlarımız ve aynı istikamette yürüdüğümüz mazlum milletlerin olduğu yüz milyonlarca insanın gözünün içine baktığı bir ülkeyiz, o ülkenin evlatlarıyız. Dolayısıyla millet varlığımıza sahip çıkacağız. Sivil toplum kuruluşları faaliyetleri de genel hedeflerin, büyük iddiamızın bir parçasıdır ve millet varlığına sahip çıkmanın önemli araçlarından bir tanesidir” diye konuştu.

Gençlik Zirvesi’ne Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri; Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Yavuz Subaşı, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve üyeleri ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen Gençlik Kuruluşları Birliği üyesi gençler katıldı.

Gençlik Zirvesi’nde gerçekleştirdiği sunumun ardından Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığını ve Valiliği ziyaret eden Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı da ziyaret etti. Yılmaz, Kurtulmuş’a Balıkesir ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında brifing verdi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here