Demirezen puanla kaybetti

0
122

Profesyonel boks kariyerini Almanya’da sürdüren Balıkesirli ağırsıklet boksörü Ali Eren Demirezen, Las Vegas’ta karşılaştığı Nijeryalı boksör Efe Ajagba’ya puanla mağlup olarak, ilk yenilgisini aldı.

Önceki 11 karşılaşmasını da kazanıp, Las Vegas MGM Grand Salonu’nda kariyerinin 12. maçına çıkan Ali Eren Demirezen, 10’da 10 yaparak ringe gelen Nijeryalı ağırsıklet boksörü Efe Ajagba ile karşılaştı.

Daha önce kazandığı 10 maçı toplam 16 raunda sığdırmayı başaran Nijeryalı boksör, 3’er dakikalık 10 raund üzerinden yapılan mücadeleye daha iyi başladı. Sağ ve sok direklerini kullanarak Ali Eren Demirezen’i yıpratmayı düşünen Efe Ejagba, özellikle ilk 3 rauntta istediğini fazlasıyla aldı.

Buna rağmen rakibine etkili yumruk şansı vermeyen ‘Iceman’ takma adıyla bilinen Balıkesirli boksör, maçın altıncı raundu ile birlikte daha atak göründü. Bu üstünlüğünü yedinci rauntta da sürdüren Ali Eren Demirezen, rakibini yıkacak fırsatı bulamadı.

Beklendiği üzere son rauntlarda Efe Ajagba karşısında daha atak bir mücadele ortaya koyan Ali Eren Demirezen, rakibinin kontrollü oyun planını bozacak yumrukları vuramadı. Ancak önceki maçlarına göre daha atak görünen ve yumruk kombinasyonlarında daha başarılı olan Ali Eren Demirezen ve Efe Ajagba, müsabakanın son gong sesiyle birlikte ellerini havaya kaldırdı.

Mücadelenin masa hakemleri olan Adalaide Byrd (99-91), John Mc Kaie (99-91) ve Steve Weisfeld (97-93) puanları ile 11. galibiyetini alan Nijeryalı boksör Efe Ajagba yoluna yenilgisiz olarak devam ederken, Ali Eren Demirezen ise 12. maçında ilk kez ringden yenilgi ile ayrıldı.

DEMİREZEN: NASİP DEĞİLMİŞ

Karşılaşmanın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Ali Eren Demirezen, “Yüzlerce güzel mesaj, yüzlerce güzel yorum aldım. Kimse kaybetmek için maça çıkmaz, elimden geleni yaptım. Ama nasip değilmiş. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here