Ders almıyoruz!

0
36

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’de korona virüs teşhisi konulan ve temaslı olup evlerinde izolasyonda olması gereken 59 kişinin KYK Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdunda karantina altına alındığını açıkladı. Testi pozitif çıkan, temaslı olan ve kalacak yeri de olmayan 119 kişi de yurtta  karantinaya alındı.

Korona virüs salgını nedeniyle her geçen gün hayatını kaybedenlerin sayısı artarken, korona virüs testi pozitif çıkan ve temaslı olan sorumsuz vatandaşlar evde izolasyonda olması gerekirken dışarı çıkmaya devam ediyor.

POZİTİF VE TEMASLI 59 KİŞİ YAKALANDI

Vali Hasan Şıldak, korona virüs testi pozitif ve temaslı olan ve evde izolasyonda olması gerekirken dışarı çıkan 59 kişinin yakalanarak Kredi Yurtlar Kurumu Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdu’nda karantinaya alındığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Vali Şıldak, “Covid-19 teşhisi konulmuş ve temaslı olup ikametlerinde zorunlu izolasyonda olması gereken 59 kişi ve geçici sebeple barınma yeri bulunmayan testi pozitif çıkan ve temaslı olan 119 kişi olmak üzere toplam 178 kişi KYK Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdunda karantina altında tutuluyor.

Pozitif tanısı konulmuş ve temaslı olanların evlerinden kesinlikle çıkmamaları gerekiyor. Kurallara uymayanlara para cezası uygulanıyor ve haklarında adli süreç başlatılıyor ve yurtta zorunlu ikamete tabi tutulacaklar” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here