DEVA Partisi Balıkesir İl Başkanı Kemal Aydemir: Görevden alınacağını duyunca istifa etti

0
102

DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan’ın ilçe başkanlığı ve partiden istifasının ardından açıklama yaptı.

Aydemir, “DEVA Partisinin kurumsal kültüründe ayrıştırıcı, ötekileştirici, yaftalayıcı üslup ve kuramlar hiç bir zaman  olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Vatanını memleketini seven insanların bir araya gelerek büyük fedakarlıklar ile kurdukları DEVA Partisinin il ve ilçe teşkilatları kurulurken de, parti programımız dahilinde, dürüst, liyakatli, kişilik olarak çevresinde iyi bilinen, icra ettiği mesleğinde başarılı vatandaşlarımız görev başına getirilmeye çalışılmıştır.

Bu süreçte toplum nezdinde belirli kriterler ve referanslar doğrultusunda atanan ve  göreve getirilen bazı kişilerin, maalesef  zamanla gerçek yüzleri ortaya çıkmış ve icra ettikleri görevlerinde sergiledikleri egoist ve kadro hareketine ters davranışlar, yapıya da zarar vermeye başlamıştır.

DEVA Partisi kişisel menfaatlerin, devlet, millet ve parti menfaatlerinin önüne geçmesi durumunu hiç bir şekilde kabul etmemektedir. Bu kriterleri bildikleri halde, çalışmalarında devamlı suretle kişisel PR’larını yapan, ekibini geri planda tutan, moral ve motivasyonunu kaybetmiş, partiye katma değer sağlayamayan kişilerin, İl Başkanlığımızın yetkili kurullarında alınan kararlar doğrultusunda görevden alınmaları, parti menfaatinedir ve gayet doğaldır. Görevden alınacağı bilgisine ulaşan ve öğrenir öğrenmez de siz beni görevden alamazsınız, ben istifa ediyorum klişesi ile demode davranışlar sergileyenlerin bu hal ve tavırları da kamuoyunun haklı taktirlerine bırakılmıştır” dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here